Zvládněte all inclusive aneb, Ani na dovolené nemusíte přibírat

Obezita a dieta

Plánujete letní dovolenou, která bude spojena také s all inclusive stravováním? Pokud ano, a zároveň se domů nechcete vrátit s několika kilogramy nahoře, je třeba držet se na uzdě a také dodržovat několik důležitých pravidel. Jestliže už nyní máte noční můru z toho, co vše spořádáte, podívejte se na několik našich tipů, které vám pomohou vše zvládnout.

Nemusíte sníst vše

All inclusive stravování nutí lidi nabrat si od každého něco. To je první chyba, kterou můžete dělat. Nesnažte se sníst první dny vše, co vidíte. Jídla bude dost i následující dny a patrně bude k dispozici i stejný výběr. Vyberte si vždy jeden pokrm a ten si dejte. Bude to správné jak pro vaši postavu, tak i pro vaše zažívání, jelikož namíchat několik různých pokrmů nebude pro váš žaludek to pravé.

Hlavně zeleninu

S all inclusive stravováním obvykle souvisí i bohatá nabídka zeleniny, často v podobě salátů. Nebojte se je do svého jídla zařadit. Dokonce je to nutnost, pokud si chcete váhu udržet na uzdě. Zeleninové saláty mají výhodu v tom, že vás celkem dobře zasytí a přitom nemají nijak výrazně vysokou kalorickou hodnotu. Navíc jsou svěží, lehké a studené, což se do horkých letních dní skvěle hodí.

Raději bez příloh

Když už se chcete pořádně nadlábnout, snažte se vyhnout přílohám. Na talíř si dejte raději více masa, než těstovin, rýže, brambor, nebo jiných příloh. Když už masový pokrm nedokážete jíst samotný, nahraďte přílohu právě zeleninovým salátem. Pamatujte, že v přílohách je obvykle velké množství sacharidů, což není vždy to, co byste chtěli v enormním množství přijímat.

Volte dietnější jídla

Vařená vejce nebo palačinky k snídani? Grilovaná ryba nebo smažený řízek k obědu? To budou volby, které budete muset dělat každý den. Vždy si ale zvolte raději to dietnější. Jistě, jednou za čas můžete zhřešit a dát si i něco méně zdravého, ale pokud chcete svou váhu udržet na současné hodnotě i během dovolené, je třeba si, stejně jako doma, alespoň v rámci možností vhodně sestavit jídelníček.

Pijte vodu

All inclusive láká také na bohatý výběr nápojů, kde mnohdy nechybí obrovské množství různých sladkých limonád, nebo také šťáv. I když vám chutnají, dávejte si je jenom jednou za čas a jinak pijte vodu. Sladké nápoje jsou plné cukru, který je nejenom ve velké míře nebezpečný, ale je také důvodem vašeho dovolenkového přibírání. Proto pijte jenom vodu, která je bez kalorií. A v některých destinacích samozřejmě jenom tu balenou.

S alkoholem opatrně

Alkoholické nápoje jsou kalorickou bombou, a tak s nimi také opatrně. Nemusíte se jim nutně vyhýbat po celý pobyt, ale také to neznamená, že byste je měli pít od rána, do večera. Sklenka piva nebo vína při večeři, popřípadě po ní když si půjdete jenom tak posedět do baru, až tak vaší postavě neublíží. Denní alkoholové večírky však už ano. Nehledě na kocoviny, ať už klasické, nebo ty morální.