Ztloustli jste v karanténě? Je nejvyšší čas váhu opět hlídat. Poradíme jak

Proteinový drink

Nařízená karanténa, tedy zákaz zbytečného vycházení se na mnohých z nás negativně podepsal. Nejenom pokud jde o psychiku, kdy jsme museli být celé dny zavření doba. Jde také o naše těla. Mnoho lidí bylo bez pohybu a vše umocňovali tím, že se po celý den jenom cpali. Výsledek je celkem očekávatelný. Několik kilogramů navíc. Jak tento problém vyřešit? Poradíme vám.

Najeďte na zdravou stravu

Jako první je třeba začít řešit vaši stravu. Pokud byla poslední měsíce založena hlavně na velkých porcích nezdravého jídla, je třeba toto všechno eliminovat. Zapomeňte na sladké a slané pochutiny, dále na tučné potraviny, ale i na nezdravou přípravu. Pozor také na vše, co obsahuje nadmíru soli, nebo cukru. Ani to pro vás není vhodné.

Místo toho zajistěte, aby byl váš jídelníček bohatý na ovoce a zeleninu, čímž zajistíte potřebný přísun vitamínů a minerálů. Dále také nezapomeňte optimalizovat svou stravu z hlediska výživových hodnot. Jídlo by mělo mít optimální obsah bílkovin, tuků, sacharidů, nebo vlákniny. K tomu všemu přidejte i kontrolu kalorické hodnoty. Vše by mělo být pokud možno optimální.

Nebojte se vyrazit ven

Vycházet už můžete, a to nejenom do přírody, ale klidně i na venkovní sportoviště, stejně jako do různých posiloven a tělocvičen. Provoz sice může být lehce omezen, ale míst kde si dát do těla už existuje více než dost. Je na vás, jaký druh pohybu zvolíte. Hlavní je, aby byl nějaký. To je nezbytná první pomoc ve chvíli, kdy jste se několik týdnů za sebou jenom přejídali.

Pokud jste se týdny ani nehýbali, je třeba začít s pohybem postupně. Pokud jste před nařízenou karanténou aktivně běhali, jezdili na kole nebo posilovali, mějte na paměti, že vaše forma nebude taková, jako dříve. Proto začněte postupně. Ideální jsou nižší tréninkové dávky, ale pravidelnost. Uvidíte, že po pár týdnech se opět dostanete tam, kde jste byli před startem všech omezení.

Buďte psychicky v pohodě

Bylo na vás období posledních dní náročné, pokud jde o psychickou stránku? Pokud ano, snažte se dostat i do psychické pohody. Dochází k postupnému rozvolňování opatření, což naznačuje, že se vše opět vrací k normálu. Pamatujte, že zvýšený stres může mít na proces hubnutí negativní vliv a tak je dobré snažit se si i vyčistit hlavu. Díky tomu vám půjde redukce váhy jednodušeji.