Změna životního stylu je snadná. Změňte jídelníček a hýbejte se

Výpočet BMI - Dietní jídelníček

Přijde vám, že nežijete zdravě? Už to že nad tím musíte přemýšlet směřuje k faktu, že tomu skutečně tak být nemusí. Přitom začít se změnou životního stylu je snadné. Pomoci vám může buď výživový poradce, nebo to zvládnete i vy sami. Stačí jenom vědět, jak na to.

Eliminujte nezdravá jídla

Jako první je třeba eliminovat z jídelníčku vše, co je nezdravé. Jedná se hlavně o taková jídla, která jsou tučná, stejně jako jídla, která jsou na nadměrném množství tuku připravována. Také pozor na jídla sladká. A je jedno, zda obsahují jednoduché cukry, nebo obsahují sacharidy. Například ty zakazuje známá ketonová dieta. Pozor dejte ale i na různá éčka, stejně jako chemii a nadbytek soli. Ani jedno není při změně životního stylu to pravé.

Zařaďte do jídelníčku to správné

Druhým krokem je sestavení správného jídelníčku. Zde by měla být samozřejmostí jídla nutričně vyvážená, výživově hodnotná, bohatá na vitamíny a minerály. Mnoho lidí si říká, že taková jídla jsou drahá a museli by vyhrát v loterii Sportka, aby na ně měli. Opak je však pravdou. Jídla zdravá a kvalitní nemusí být i nic dražší než různé chemické polotovary a pokrmy z fast foodů. Stačí dobře vybírat a vědět, že kvalitního jídla často sníte mnohem méně než toho nekvalitního. Zdravý životná styl tak vůbec nemusí být drahý. *

Začněte se hýbat

Co je třetí důležitá věc při změně životního stylu? Jedná se o dostatek pohybu, bez kterého změny také nepřijdou. Je jedno, jaký pohyb zvolíte. Důležité je začít. V první fázi plně postačí klasické procházky, které můžete postupně prodlužovat a měnit na běh. Dále se hodí začít plavat, jezdit na kole, nebo zvolit některou z kolektivních aktivit. Důležité je, abyste se pravidelně hýbali a zlepšovali svou fyzickou kondici. Jak to budete dělat, to je jenom na vás samotných. Důležitá je hlavně pravidelnost vašeho tréninku.

* +18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!