Zmapovali jsme nejčastější a nejznámější výmluvy při hubnutí

Obezita

Kdo se někdy pokoušel hubnout, ten velmi dobře ví, že to není jenom o jídle a o sportu, ale je to také o naší vůli. Je třeba mít ji pevnou a nezapomínat na dostatečnou motivaci. A potom je tu druhá stránka. Časté výmluvy. Pokud jste někdy hubli, jistě jste ji vymysleli mnoho. A pokud hubnete, určitě jich ještě řadu vymyslíte. My jsme se rozhodli zmapovat ty nejznámější a nejčastější.

Začnu zítra

Kolikrát jste si tuto větu už řekli? A nemuselo to být jenom zítra. Toto slovo se dá nahradit i mnoha jinými. Ta věta poté může znít jako: Začnu v pondělí, začtu od dalšího měsíce, začnu po svátcích, začnu za týden… Jaká je realita? Že patrně nezačnete nikdy. Až nastane den „D“, tak se objeví nová výmluva. Pokud opravdu chcete začít hubnout, tak začněte hned. Ne zítra, ne za týden, ani ne za hodinu. Ale právě v tento okamžik.

Musím se odměnit

Je pravdou, že systém odměn je při hubnutí dobrou cestou, jak mít stále motivaci. Mít čas od času takzvaný cheat day rozhodně není od věci. Mnoho lidí si však myslí, že tyto odměny mohou mít každý druhý den. A to v podobě neomezeného jídla, sladkostí, slaných pochutin a dalších nezdravých, tučných, slaných a kalorických bomb. A abyste následně nemuseli zpytovat svědomí, snažíte se vše opovídat tím, že je to vaše odměna.

Není to kalorické

Další velmi častá a typická výmluva se odkazuje na to, že konkrétní jídlo není kalorické. A opět se jedná o výmluvu, která může být i různě modifikována. Pokud budeme konkrétní tak lze mluvit i o tom, že jídlo není výrazně tučné, že obsahuje málo sacharidů, nebo že neobsahuje špatnou sůl. Takto na nezdravých pokrmech hledáme jeden jediný vyhovující údaj, kterým následně argumentujeme, abychom utišili svědomí, i když víme, že i když například sladká tyčinka obsahuje minimum tuku, je kalorickou bombou a obrovským zdrojem sacharidů. To už záměrně nezmíníme.

Nemám čas

I tato výmluva je celkem častá. Pro někoho se jedná o výmluvu, kterou můžeme označit doslova za tu, která je univerzální. A na co nemáme čas? Třeba na vaření a na přípravu dietního jídla, na nákupy potravin, nebo třeba na sportování. Realita je však taková, že například ketonová dieta zajistí, že lze hubnout i bez sportu a jídla se dají koupit již hotová, s přípravou která netrvá déle, než pár minut. Tato fakta se však do našich výmluv už příliš nehodí.

Nemohu sportovat, jelikož mám problémy s…

Je jedno, co si do této výmluvy dosadíte. Mohou to být záda, klouby, nohy, ruce i jakékoliv jiné části těla. Nepopíráme, že někteří lidé mají se svým pohybovým aparátem problémy. Dnes však existuje tolik sportovních aktivit, že lze vždy najít tu pravou a šetrnou, která pomůže dostat člověka do formy a nijak nezatíží ani nepoškodí tu část, která není úplně v pořádku. A když si člověk není sám jistý co zvolit, je řada specialistů, kteří poradí. Proč je však oslovovat, když výmluva je jednodušší.