Zázračné diety neexistují, některé však mohou přivodit dokonce smrt!

Touha zhubnout je u žen, ale také mužů, odvěká. Navíc vlivem sociálních médií, dokonalých fotografií a selfíček na Facebooku nebo Instagramu podléhá těmto trendům mnohem více lidí než v minulosti. I proto se daří různým podvodníkům s rychlými řešeními a návodům k zázračným dietám, které pomohou shodit nadbytečná kila. A každá dieta, byť sebešílenější, si najde svého příznivce, nehledě na to, zda funguje nebo může skončit dokonce smrtí. Touha po krásné postavě je totiž nezměrná. A jaké diety rozhodně není radno zkoušet? Přinášíme výčet opravdu bláznivých a dosti nebezpečných odtučňovacích kúr, které nestojí za hazard!

Strychninová a arseniková dieta

Pojídat strychnin s arsenikem? Normálně se strychnin používá jako jed na krysy. V lécích je určený k povzbuzení dýchání a krevního oběhu. Také arsenik se používá jako jed na hlodavce. V 19. století se právě kombinace strychninu a arseniku v malých dávkách přidávala do stravy, aby dotyčný shodil nadbytečné kilogramy. Kromě toho, že tato dieta může skončit smrtí, rozhodně se nedoporučuje už z toho důvodu, že arsen má karcinogenní účinky a nadměrné dávky mohou způsobit rozvoj nádorů, rakoviny plic, jater nebo kůže.

Zmrzlinová dieta

Dát si na dietě zmrzlinu? To zní jako úžasný nápad, až na to, že tato „zmrzlina“ sladkou pochoutku nepřipomíná. Tím spíše při představě, že je nutné sníst této směsi 5 skleniček denně. A o jakou směs se jedná? Zmrzlina je připravená výhradně z medu a strouhaného kokosu. Kromě této zmrzliny se nesmí konzumovat nic jiného. Z výživového hlediska není vůbec tato dieta vhodná, navíc může způsobit zdravotní obtíže. A ruku na srdce, měli byste chuť na takovou směs pětkrát denně?

Tasemnicová dieta

Tato dieta se objevuje po celá staletí, jednou z těch, které polykaly tyto parazity, byla i operní pěvkyně Maria Callasová. K velkému rozmachu této diety došlo v 60. a 70. letech 20. století, kdy se boubele tasemnice z hovězího masa polykaly ve formě pilulek. Tasemnice pak ve střevech dospěla a pohlcovala snězenou potravu, avšak za cenu velkých zdravotních obtíží. Lidé na této dietě často zvrací a trpí průjmy, dalšími vedlejšími účinky jsou bolesti hlavy, epilepsie, menigitida, ale podle studií dlouhodobé setrvání parazitů v těle způsobuje demenci. Ve chvíli, kdy byl uživatel spokojený s váhou, snědl antiparazitickou pilulku a parazita vypudil z těla, za cenu dalších obtíží a poškození střev.

Vatová dieta

Způsob, jakým hubne mnoho modelek a hereček po celém světě, vzbuzuje u lékařů čirou hrůzu, protože může mít dalekosáhlé důsledky na zdraví. Řeč je o vatě nebo vatových tamponcích, které dotyčné požívají namísto potravy. Vata v důsledku tekutin nabyde na objemu a dotyčná nemá pocit hladu, díky tomu zůstává štíhlá. A jak spolknout suchou vatu? Jednoduše jí namočíte do pomerančového džusu a rychle polknete. Tato dieta patří mezi obzvláště nebezpečné, protože může dojít k ucpání a následné perforaci střeva. Dokonce může skočit také smrtí.