Zapojte okolí do své diety. Jak a proč to udělat?

Fitness pro ženy

Ta nejhorší věc při dietě? Když jste na ni úplně sami. Proto je ideální zapojit do diety i vaše okolí. Jakým způsobem to udělat a jak vám to může pomoci? Podívejte se na několik následujících příkladů.

Začněte u partnera nebo partnerky

Nejlepší je začít hned u své rodiny. Tedy u svého partnera, nebo partnerky. Stačí zmínit že chcete hubnout a zeptat se, zda do toho půjde s vámi. Pokud ano, máte nejenom vzájemnou motivaci, ale také jistotu stále bezproblémového chodu domácnosti. Oba dva změníte stravování, a tak se pro vás vlastně nic nemění – oproti situacím, kdy jeden jí dietně a druhý ne. To je problém už při nákupech, následně při vaření a v neposlední řadě při motivaci.

Zeptejte se kamarádů

Pokud snaha zapojit rodinu selže, oslovte kamarády a kamarádky. Pokud zde jsou tací, kteří by měli motivaci začít s vámi hubnout, neotálejte a navrhněte jim to. Pokud kývnou, máte vyhráno v několika směrech. Můžete si vyměňovat tipy na zajímavá dietní jídla, můžete se motivovat (když se jednomu nebude chtít cvičit, druhý ho donutí), stejně jako se budete chtít navzájem předhánět v tom, kdo zhubne více. Ideální cesta.

Spojte se s lidmi z celého světa

Dnes už to není žádný problém. Různé fitness náramky, ale i fitness aplikace dokážou propojit celou komunitu. Ta vzájemně sdílí své úspěchy mezi ostatní. Zapojte se mezi ně. když budete patřit mezi nejlepší, chcete dlouhodobě vytrvat, aby vás někdo nepředhonil. Pokud naopak budete spíše na chvostu z celé komunity, bude to pro vás motivace konečně pořádně zabrat.

Řekněte to všem

Proč? Aby o tom věděli, což může přinést další pozitiva. Třeba v tom, že se vás budou na váš úbytek váhy pravidelně ptát a vy budete motivováni jejich zájmem – a zároveň se nebudete chtít shodit proto, že skončíte přednostně. Také se můžete vyvarovat trapných situací a lákadel, které mohou být spojeny s pozvánkami na posezení v restauračních zařízeních, čehož se během diety budete pochopitelně stranit. Svým přátelům nebudete muset nic složitě vysvětlovat. Budou vědět že hubnete a jelikož vás chtějí podržet, přemlouvat vás nebudou.