Vyrazte plavat. Osvěžíte se a shodíte přebytečná kila

Jak zhubnout do plavek?

Jak se v létě co nejlépe osvěžíte? Třeba tak, že skočíte do vody a ještě tak shodíte nějaké to „kilčo“ navíc. Plaváním se totiž dá velmi dobře hubnout a vynaložíte tak téměř stejný výdej energie jako např. při jízdě na kole či rychlé chůzi. Stačí Vám pár týdnů a výsledky jsou zaručeny. Stoprocentně je to nejlepší sport pro všechny, kteří se neradi potí. Protože, i když se při plavání zpotíte, tak to na Vás nikdo nepozná. S plaváním navíc nemusíte čekat až na léto, ale můžete začít v kterémkoliv ročním období. Plaveckých bazénů je u nás nespočet, ovšem pokud Vám kryté bazény nevyhovují, letní sezóna je pro tento sport úplně ta nejvíc nejlepší.

Výhody plavání

Největší výhodou je to, že plavání je vhodné úplně pro každého, nezáleží tedy na tom, zda má člověk nadváhu, protože právě pro tyto lidi je plavání ideální. Nezatěžuje totiž klouby a spalujete už jenom samotným pobytem ve vodě, protože Vaše tělo musí vyrábět energii na to, aby se ve vodě vůbec udrželo, a tím dochází k jeho zahřívání a spalování tuku. Nejenom samotné plavání, ale také jiné vodní aktivity jsou vyčerpávající např. tobogány, protiproudy a jiné vodní atrakce. Venku v letních měsících navíc jako bonus při plavání chytnete i krásně bronzovou barvu a také už samotný pobyt na čerstvém vzduchu je celkově prospěšný úplně pro všechny.

Správnou technikou a především pravidelným plaváním nejen posílíte celkové svaly v těle, ale také zvětšujete svojí plicní kapacitu, to znamená, že se budete méně zadýchávat, když příště budete spěchat na autobus, nebo půjdete někam do kopce či po schodech. Navíc nemusíte plavat pořád dokola jenom jeden a ten samý styl jako jsou prsa, naučte si i jiné způsoby například motýlka, znak nebo kraul, který je označován jako nejrychlejší plavecká technika vůbec.

A další výhoda je ta, že nepotřebujete žádné drahé vybavení ani oblečení, stačí Vám pouhopouhý jeden kus oblečení a to jsou samozřejmě plavky ;).

Kde plavat

Základem plavání je najít jakoukoliv vodní plochu vhodnou pro plavání. Mezi ty nejčastěji vyhledávané řadíme: přírodní jezera a moře, kryté veřejné bazény a domácí bazény.

Pokud jste milovníci přírody, tak pro Vás bude nejlepší varianta plavat v jezeře či v moři, zabijete tím dvě mouchy jednou ranou. Pokocháte se okolím a navíc si zasportujete. Navíc tím, že si vybere jednu z těchto přírodních variant, tak můžete plavat tak daleko, jak Vám síly dovolí, ale opatrně, nikdy se nepřeceňujte a dejte na signály Vašeho těla. Co se týká veřejných bazénů, tak tady si zase krásně můžete měřit vzdálenost uplavaných délek a tak do budoucna uvidíte, jak se zlepšujete. Plavat můžete samozřejmě také doma, navíc pokud vlastníte bazén s protiproudem tím líp, neboť kromě běžného plavání máte také zátěž navíc, při které spálíte více kalorií než za klidné hladiny.