Vyrazte na hory. Běžné lyžování spálí více kalorií, než si myslíte

Kronplatz

I když se letošní zima nevyvíjí úplně podle představ, provozovatelé lyžařských areálů se snaží a nabízejí alespoň několik sjezdovek s technickým sněhem. A to je důvod vyrazit na lyže. Jak pro zábavu, tak i proto, že spálíte více kalorií, než si možná myslíte.

Nyní to obyčejná jízda z kopce

Mohlo by se zdát, že nechat se nahoru vyvézt lanovkou a potom sjet kopec na lyžích dolů pro tělo není nijak velká zátěž a spálených kalorií bude minimum. Opak je však pravdou. I lyžování, stejně jako snowboarding vám dokáže při hubnutí výrazně prospět. Nevěříte? Podívejte se, kolik lze za chvíli ježdění spálit.

Sjezdové lyžování

Jste-li vyznavači sjezdového lyžování, tedy klasické jízdy z kopce, hodně záleží na vašich zkušenostech, rychlosti, technice, ale i na tom, v jaké intenzitě budete lyžovat. Orientačně se dá říci, že hodina běžného lyžování na červené sjezdovce dokáže spálit zhruba 350 – 450 kcal. Čím intenzivněji budete jezdit, tím bude toto číslo stoupat. Po pár hodinách na svahu bude počet spálených kalorií celkem zajímavý.

Snowboarding

Pokud jste spíše vyznavači snowboardingu, tak vám můžeme říci, že tento zimní sport je oproti lyžování ještě o něco náročnější a tedy lepší. Pokud byste jezdili v podobném tempu na stejné sjezdovce, tak na snowboardu oproti lyžím spálíte zhruba 400 – 500 kcal za hodinu aktivity. A to se nahoru na svah pouze vozíte lanovkou.

Běžecké lyžování

Podívejme se ještě na aktivitu, u které je jasné, že bude hubnutí hodně prospívat. Je to běžecké lyžování, u kterého se bez dostatečného pohybu neobejdete. Opět hodně záleží na vašem tempu, ale třeba i běžeckém stylu. Klasický rekreační běh však dokáže pomoci spálit i 400 – 500 kcal za hodinu aktivity. Když výrazně přidáte a budete se držet v dostatečném tempu a budete udržovat svou tepovou frekvenci, můžete se dostat na hodnoty dvojnásobné. V tu chvíli však už nemluvíme ani tak o zábavě, jako o regulérním tréninku.

Hledáte skvělé lyžování v Itálii? Zkuste Kronplatz

Itálie je rájem pro všechny milovníky lyžování. Pokud vás zajímá, jaké středisko vás nezklame, je to zcela určitě Kronplatz. A jaké jsou důvody, proč by Itálie lyžování mělo být směrováno právě sem?

V první řadě je to určitě celková dostupnost daného střediska. Z Prahy je vzdálené necelých 650 kilometrů, což samozřejmě znamená i to, že stačí zhruba 6 hodin jízdy a už si můžete užívat lákadel, které italské Alpy v rámci tohoto střediska nabídnou. Tím ale důvody pro návštěvu rozhodně nekončí.

Kronplatz nabídne vše potřebné i pro náročné

Pokud jste v tomto středisku ještě nikdy nebyli, je důležité zmínit, co vše vám může nabídnout. Buďte si jisti, že jenom těžko budete hledat zájezdy Itálie, které by mu mohly konkurovat. Potěší třeba to, že je k dispozici celkem 119 kilometrů sjezdových tratí. Dále nechybí 31 lanovek a vleků, a s celkovou přepravní kapacitou více než 70 000 lidí za hodinu. Středisko Kronplatz vám díky tomu rozhodně nezkazí zážitek tím, že by vás čekaly fronty. Potěší také jak délky sjezdovek, tak i to, že mezi spodní a horní stanicí můžete absolvovat převýšení 1 375 metrů. I to je zajímavá informace.

Kronplatz skipas zaujme nízkou cenou

I když středisko zaujme i náročného návštěvníka v podobě lyžaře nebo snowboardisty, nesmíme zapomínat ani na stále příznivé ceny. Kronplatz skipas vás v jednodenní variantě vyjde jenom na 62 EUR. Samozřejmě jde o cenu pro dospělého, v době hlavní sezony. Seniory a děti čeká nižší cena, stejně jako je finančně zvýhodněno i lyžování mimo hlavní sezonu, nebo permanentka, která platí hned několik dní. Ta šestidenní vyjde v rámci hlavní sezony na 290 EUR. Navíc není nutné setrvávat jenom v tomto areálu, jelikož koupit lze i takový skipas, který vám umožní poznat u italských Alp mnohem více. Zda toho využijete, to už záleží jenom na vás samotných.