Tyto potraviny vypadají jako zdravé. Ve skutečnosti jsou opakem

Pokud se nerozhodnete pro koupi hotových proteinových nebo jiných jídel, u kterých máte jistotu, že jsou ty pravé, ale rozhodnete se sestavit si jídelníček sami, může na vás čekat několik úskalí. A to takových, že můžete omylem zařadit do svého stravovacího plánu jídla, která rozhodně nejsou zdravá a správná. I když se tak tváří. O jaká jídla se jedná?

Müsli

Čím jiným začít, než známým müsli. Nechceme všechno házet do jednoho pytle, ale většina prodávaných směsí je často plný cukru, ale i různých dalších látek, které nejsou při dietě to pravé. Pokud držíte ketonovou dietu, pamatujte, že byste neměli jíst ani klasické ovesné vločky. Pokud pouze optimalizujete své stravovací návyky a sacharidy můžete, vytvořte si své vlastní müsli. Kupte si standardní ovesné vločky a smíchejte je s trochou ovoce a ořechů. A když už potřebujete trochu sladkosti, použijte třeba med.

Mléčné nápoje

Kefír nebo acidofilní mléko rozhodně nejsou špatnou volbou, pokud hledáte zdroj bílkovin, nebo chcete prospět svému zažívání. Vždy však volte jenom ty nápoje v přírodním provedení. Jakmile natrefíte na ochucené mléčné nápoje, dejte od nich raději ruce pryč. Obvykle vypadají zdravě, ale vzhledem k přidanému cukru a někdy i různým barvivům a dalším látkám jsou kalorickou nebo chemickou bombou.

Jogurty

U jogurtů platí v podstatě to stejné, co bylo zmíněno u mléčných nápojů. Pokud jde o přírodní bílý jogurt, určitě s ním při zdravém životním stylu chybu neuděláte. Pokud má být ochuceným, pozor na to, kolik obsahuje cukru, barviv a dalších látek. A zda vůbec obsahuje nějaké ovoce. Raději kupte klasický přírodní jogurt a ovoce si do něho přidejte sami.

Pufované pečivo

Jedná se o různé kulaté nebo jiné chlebíčky, které mají navodit dojem, že jsou zdravé. Jejich výhodou je, že jsou plné vzduchu a tak navozují pocit toho, že i při malé porci se bohatě najíte. Tato výhoda se jim upřít nedá. Negativem je však to, že mají minimální výživovou hodnotu a často jsou plné i prázdných kalorií. Než tedy tento pufovaný chléb, tak raději kvalitní celozrnné pečivo, které dá vašemu tělu více, než tato zdánlivě zdravá potravina.

Ovocné džusy

Ovoce je důležitým zdrojem vitamínů. A některé můžete dokonce i při nízkosacharidové dietě. Pokud se rozhodnete nahradit ovoce džusem, dejte pozor na to, co kupujete. Řada džusů je vyrobena z koncentrátů, které jsou dále doplněny velkým množstvím cukru. A ten už se do zdravého jídelníčku nehodí. Když už džus, tak skutečně šťávu bez čehokoliv přidaného, nebo čerstvý mošt. I tady však pozor na přirozenou sladkost ovoce.