Svátek lásky: Jaká afrodisiaka pomohou udržet štíhlou linii i sexuální aktivitu?

Valentýn

První máj je u nás tradičně svátkem lásky. Které potraviny se obecně už po staletí považují za účinná afrodisiaka a zároveň prospívají štíhlé linii? Jde o látky, které napomáhají tvorbě estrogenu a testosteronu. Dále prokrvují pánevní oblasti a podporují transport nervových vzruchů.

Kotvičník pro větší chuť na hrátky

Tribulus terrestris, česky Kotvičník zemní, je bylinkou, která se vyznačuje drobnějšími žlutými kvítky a v přírodě nepůsobí příliš nápadně. O to více překvapí její síla. U obou pohlaví po čaji z kotvičníku stoupá chuť na milostné hrátky, proto se tribulu přezdívá zelená viagra. Obsažené fytosteroly navíc stimulují tvorbu svalstva. S lehkou nadsázkou o nich proto můžeme mluvit jako o anabolických steroidech. Ženy zase ocení posílení plodnosti. Ovšem pozor, doporučená dávka je maximálně 2 gramy denně a po třítýdenní kůře byste si měli dát sedmidenní pauzu.

Vavřín nejenom pro vítěze

Bobkový list, tedy Vavřín ušlechtilý či latinsky Laurus nobilis, se v antice stal rostlinou vítězů. Právě těm náležel vavřínový věnec coby symbol mužnosti. V sobě má vysoký obsah silic. Dopřejte si nějaký pokrm, do kterého se vavřín přidává, ale nepřepískněte to s ním. Lehce nahořklá chuť a velmi silné účinky by vás mohly zaskočit. Můžete si také vyrobit olej z bobkových listů, který použijete buď do koupele pro dva nebo na partnerské masáže. Jak na to? Vylouhujte 30 bobkových listů v půl litru olivového oleje po dobu 14 dnů. Sceďte a skladujte v chladu, nejlépe v ledničce.

Šalvěj na erekci a pravidelný cyklus

Šalvěj lékařskou neboli Salvia officinalis a její aromatické působení rovněž znali už staří Řekové a Římané. Řečtí vojáci prý dostávali na uvítanou od svých ženských protějšků právě čaj z šalvěje, protože podporovala potenci a zlepšovala erekci. Ženám zase pomáhala k pravidelnému menstruačnímu cyklu. Vysoce aromatická bylinka doslova hýří fytoestrogeny, čili přírodními estrogeny. Dále zde najdete i silice jako cineol, salviol a thujon. S ohledem na silnou vůni ale používejte šalvěj s mírou. Zkuste čaj – na 200 ml vody stačí kávová lžička sušené rostlinky, louhujte 10 minut, pijte maximálně šálek denně.

Černý pepř na vzepření

Lepší prokrvení oblasti pánve naprosto zákonitě znamená lepší citlivost pohlavních orgánů. Zkuste tedy pokrmy s chilli nebo cayenským pepřem. Jestliže se na něco tak ostrého necítíte, vystačíte si i s obyčejným pepřem. Lidově se říká „Trocha pepře, ať se vzepře“ a je to pravda. Pepř povzbuzuje potenci a libido díky tomu, že v něm obsažené silice podporují krevní oběh a zvyšují krevní tlak. Kladný je i vliv chilli, cayennského i klasického černého pepře na hubnutí – koření má zahřívací efekt a pomáhá spalování.

Oregano zjitřuje smysly

Když se řekne středomořská kuchyně, mnoha lidem hned naskočí oregano, latinsky Origanum vulgare, u nás známé i jako u nás rostoucí Dobromysl obecná, ta ale ani zdaleka nevykazuje takovou sílu jako originální středomořská bylinka. Typická je pro ni silná vůně, která vás štípne do nosu, což je dáno vysokým obsahem dvou silic, thymolu a karvakrolu. Ty působí povzbudivě na nervová spojení, zároveň uvolňují zaneprázdněnou mysl a navozují pohodovou atmosféru. Také podporují trávení a tím působí pozitivně na hubnutí. Nachystejte si milostnou koupel úplně jednoduchým způsobem: Do horké vodní lázně vhodíte pár čerstvých případně sušených lístků této bylinky. S množstvím buďte opatrní, ať koupel není příliš silná. Podobný efekt jako oregano vykazuje i bazalka.

Hřebíček pro povzbuzení libida

Dalším smyslným kořením je hřebíček, neboli plod stromu Hřebíčkovce kořenného, v latině Syzygium aromaticum. Starověcí Asiaté ho užívali k povzbuzení mužského libida. Fenolická sloučenina eugenol má stimulující a čistící účinky. Vůně zbystřuje vjemy. Doporučuje se roztlouct hřebíček v teplém mléce a nápoj vypít. Hřebíček pomáhá i s regulací glykémie, což je při shazování kil velmi důležité.

Esence ve skořici zlepšují prokrvení

Skořicovým olejem údajně okouzlovala královna ze Sáby krále Šalamouna. Vůně kůry Skořicovníku ceylonského, latinsky řečeného Cinnamomum zeylanicum, se skutečně řadí k magickým. Esence, které se v ní vyskytují, nabuzují smysly a zlepšují přenos nervových vzruchů. Zároveň podporují prokrvení. Mužům díky ní vydrží erekce déle, ženy s ní lépe zvládají problematickou menstruaci i těhotenské obtíže. V neposlední řadě pak podobně jako hřebíček podporují stabilizaci hladiny krevního cukru. Po královnině vzoru si můžete vyrobit skořicový olej na milostné masáže. Použijte skleněnou nádobu, do které vložíte několik tyčinek skořice. Panenský olivový olej do sklenky nalijte tak, aby hladina sahala 2 cm nad konce tyčinek. Nechte louhovat 3 týdny na teplém místě, pak sceďte a dejte do chladu.

Kořen ženšenu pro dokonalou akci

Mezi ženšen a podporu sexuálních funkcí prý můžeme položit rovnítko. Jeden šálek ženšenového čaje prý na pevnou erekci postačí. Je to ale opravdu tak snadné? Není, musíte si šálek čaje pravidelně dopřávat denně cca 2-3 měsíce, aby se efekt opravdu projevil. Číňané měli ve zvyku nosit kousek kořenu ženšenu u sebe a cucat ho před milostnou akcí. Nejde ale pouze o efekt pro muže. Ženšen celkově napomáhá prokrvení organismu a tím i spalování tuků.

Zázvor zcitlivuje erotogenní zóny

Krevní oběh povzbuzuje Zázvor lékařský, latinsky Zingiber officinale, a ruku v ruce s tím jde i větší citlivost erotogenních zón. Může za to hlavně gingerol propůjčující zázvoru ostrou, štiplavou chuť. Za vůní zázvoru stojí zingiberen. Neoddiskutovatelné je prohřívání organismu, díky kterému se zázvorem snáze odbouráváte tuky. Nekonzumujte ale zázvoru více než 4 gramy denně. Připravte si buď v zimě zázvorový čaj nebo v létě zázvorovou limonádu. Na půl litru vody upotřebíte 3 cm kořene, šťávu vymačkanou z čerstvého citronu a dvě lžíce medu. Nastrouhaný zázvor přelijete horkou, 10 minut louhujete. Poté přelijte, přidejte med a citronovou šťávu a nechte vychladit. Můžete si šťávu také ředit.

Čím dále povzbudit partnerství i hubnutí zároveň?

  • Vysoký obsah zinku najdete v jahodách – právě tento kov podporuje tvorbu testosteronu. Můžete si připravit netradiční jídlo. Nakrájejte omyté jahody na půlky či čtvrtky. Jemně zakápněte medem a přidejte několik kapek balzamikového octa. Posypte drobnými mátovými lístky a přidejte vanilkovou zmrzlinu. Vše lehounce posypte čerstvě umletým pepřem. Mezi afrodisiaka se zde řadí hned tři použité ingredience – jahody, vanilka a pepř.

  • Banán je známý vysokým obsahem draslíku – prvek podporuje svalové interakce, to platí o mužských i ženských intimních partiích. Je výborný přelitý hořkou čokoládou (šálek horké čokolády si na povzbuzení sexuálního apetitu dopřávali už Aztékové) kokosovým mlékem nebo medem – v těchto případech také vytváříte kombinace více afrodisiak a celkový účinek stoupá.

  • Další testosteronovou bombou je granátové jablko – přírodní hormon se vyskytuje přímo v jeho šťávě.

  • Potenci podporuje zelený či bílý chřest.

  • Celer se také skloňuje jako skvělé afrodisiakum a zdravá zelenina, které se skvěle hodí do redukčního jídelníčku. Dopřejte si ho ve formě celerové polévky a dejte do ní nejenom kořen, ale i listy, zvýšíte tím účinek. Nemáte-li zrovna celer, nahraďte ho petrželí, jež v sobě skrývá stejné silice.

  • Se stromem zvaný jinan dvoulaločný se u nás setkáte v parcích. Výtažek z něho obsahuje acetylcholin pomáhající ztopoření penisu.