Strategie proti vyjídání ledničky, aneb jak zatočit s bílým sexem

Shutterstock.com - noční vyjídání lednice

Určitě jste už někdy slyšeli pojem tzv. bílý sex. Právě tuto přezdívku má noční vyjídání ledničky. Pokud ho praktikujete, má to nezanedbatelný vliv na vaši tělesnou hmotnost. Přibíráte, protože není nic horšího, než se nacpat večer nebo v noci. Ovšem v případě, že si potraviny v chladničce uspořádáte účelněji a podle určitého klíče, i to může zabránit jejímu nočnímu vyluxování.

Promyšlené nákupy a rovnání tvoří základ

Budete-li potraviny nakupovat a rovnat promyšleně, nedonesete si domů žádné nezdravé kalorické bomby. Vždy budete vědět, co a kde v ledničce máte. Nebudete přehrabovat chaos, při kterém vám vždy padne do ruky něco, co se vzápětí ocitne ve vaší puse.

Víte, kolik čeho jste snědli

Vhodné rozvržení potravin vám pomůže vždy udržet přehled o tom, kolik a jakých potravin jste snědli. I to je součástí hubnutí, vhodná strategie konzumace. V hlavě se vám rozsvítí kontrolka: Této potraviny už jsem snědl hodně, musím přibrzdit. Bonusem jsou ušetřené peníze. Nestane se vám, že byste museli vyhodit něco kvůli prošlému datu spotřeby. Také nekoupíte znovu něco, čeho ještě máte v ledničce dostatečnou zásobu.

Pomohou i dózy

Vypozorovali jste, že toho často sníte více, než byste chtěli? Řešením jsou vhodné dózy na jídlo. Dejte do nich hotové pokrmy. Dózy pak vložte do lednice. Vždy pak zkonzumujete jenom jednu porci. Pokud všechno necháte v jedné velké misce, může se stát, že pak sníte na posezení najednou tři porce. Máte-li pocit, že jíte velké porce, kupte si menší dózy na jídlo a hotové pokrmy si do nich rozdělujte a ukládejte nahoru do ledničky. Vždy tak sníte jen jednu porci. Kdybyste měli všechno v jedné velké misce, spořádáte všechno najednou na posezení. Rozdělení jídla na víc porcí a jejich uložení zvlášť pomáhá.

Kousek ovoce zabrání většímu nájezdu

Pokud vás občas honí mlsná a právě v takovou chvíli uspořádáte útok na ledničku, je dobré tomu předejít tím, že si do dolního boxu vždycky přichystáte kousek ovoce a ten sníte. Nebudete tak konzumovat kalorické sladkosti.

Minerálkou proti přeslazeným limonádám

Nemůžete se zbavit vášně pro přeslazené nápoje jako Coca-Cola a sladké limonády? Receptem, jak snížit jejich konzumaci je dát si do dveří buď minerálku nebo kvalitní vychlazenou vodu. Do ní si vymačkejte šťávu z čerstvého citronu či natrhejte pár lístků máty. Když už do ledničky vlétnete, nahradíte tak přeslazené nápoje jejich vhodnější alternativou.

Bílkoviny zasytí

Pro chvíle, kdy dostanete hlad, mějte v ledničce zdroje zdravých bílkovin. Jogurty, kvalitní sýry, ale také rybu a nebo kuřecí maso, chcete-li si připravit něco vydatnějšího.

Zdravé potraviny patří nahoru

Na nejhořejší poličky v ledničce pokládejte zdravé potraviny. Statistiky říkají, když budete tuto zásadu dodržovat, v okamžiku otevření ledničky vám oči padnou právě na ně. Sáhněte po něčem z nich. Kaloricky náročnější potraviny se vyplatí lépe schovat.

Citáty pomohou

Dobrým tipem, jak zabránit bílému sexu, jsou také motivační citáty o hubnutí, které si magnetkem připnete na dveře ledničky. Váš zrak na ně padne ještě před otevřením dvířek chladničky a utkví vám v paměti. Možná, že v tu chvíli zjistíte, že ani nemáte hlad a ledničku vůbec neotevřete.