Spojte keto dietu se superfoods a zhubněte

Proteinové koktejly

Existuje mnoho způsobů, jak zdravě zhubnout. Proč tedy nespojit hned dva do jednoho? Víte, že keto dieta zaručí rychlý úbytek na váze bez pocitu hladu? Superpotraviny zase nadopují tělo živinami.

Jak funguje keto dieta?

Původně vyvinutá pro děti s epilepsií, dnes je keto dieta pro svoji schopnost spalovat tuky oblíbená po celém světě jako nástroj na hubnutí. Její jedinečností je stav zvaný ketóza. Při něm lidské tělo místo obvyklých sacharidů spaluje pro tvorbu energie tuky. Při tom se vytvářejí ketonová tělíska, která slouží jako palivo pro mozek a všechny další orgány. Ketózy dosáhnete, když maximálně snížíte příjem sacharidů ze stravy.

Čím je keto dieta tak výhodná?

 • Kila ubývají rychle a viditelně.
 • Nepřekračuje doporučenou zdravou rychlost hubnutí.
 • Tuky při ní nejsou nepřítelem.
 • Můžete si pochutnat i na sladkých dobrotách.
 • Necítíte hlad a nemáte chutě.
 • Znovu nastartuje váš metabolismu zatížený nespočtem předešlých diet.
 • Díky zapojení udržovací fáze nehrozí jo-jo efekt.

S čím při ketonové dietě počítat?

Dostat se do ketózy trvá zpravidla 3 dny - u někoho déle, u někoho méně. Počítejte s tím, že během této přechodné fáze může nastat únava až vyčerpání. Jakmile však budete v ketóze, ucítíte naopak nával dosud nezažité energie a lehkosti. Hlad, chutě i únava odejdou. Nezapomeňte ale vypít alespoň 2 litry neslazených tekutin denně. Dbejte také na dostatečný přísun vitamínů a minerálů.

Může se stát, že ze začátku narazíte na zažívací potíže, obzvlášť pokud jste doposud nebyli zvyklí jíst dostatek bílkovin a vlákniny. Počítejte také s tím, že po skončení diety je třeba zařadit udržovací fázi, aby se předešlo jo-jo efektu a krásná štíhlá postava vám zůstala.

Pro koho se keto dieta nehodí

Pokud vás trápí akutní virové nebo bakteriální onemocnění, dietu odložte. Zrovna tak konzultujte použití diety se svým praktickým lékařem, pokud vás trápí chronické zdravotní problémy. Dále se keto dieta se nedoporučuje dětem, dospívajícím a těhotným ženám. Kojící maminky můžou například vyměnit jedno jídlo denně za koktejl, a vyčkat do odstavení dítěte, než se do ketózy pustí.

Co jsou to superfoods?

Superfoods, česky superpotraviny, jsou celostní potraviny, které nám dodají o mnoho více zdraví prospěšných látek, než co nám je schopna dodat většina ostatních potravin. Jsou to jídla bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty.

Chia semínka pomáhají během hubnutí

Tato semínka, pocházející z hluchavkovité rostliny, jejíž domovinou je Mexiko, patří mezi nutričně nejlepší potraviny světa. Jedli a používali je už staří Mayové a Aztékové, kteří si jich cenili natolik, že s nimi i platili.

Chia jsou bohatá na důležité minerály, včetně vápníku, který usnadňuje hubnutí. Jsou také cenným zdrojem omega-3 mastných kyselin, potřebných pro zdraví srdce a mozku. Když chia semínka přijdou do kontaktu s vodou, nabobtnají a vytvoří rosolovitou hmotu. Díky tomu jsou na rozdíl od lněných semínek dobře stravitelná.

V neposlední řadě obsahují velké množství vlákniny. Mají tedy schopnost zasytit vás na dlouhou dobu a předejít tak přejídání. Diety bohaté na vlákninu byly vědecky prokázány jako účinné pro snižování váhy. Chia semínka proto vaše hubnutí značně podpoří.

Chia Shake využívá ketózy i chia semínek k vytvoření účinné diety

Hubnout rychle a zdravě, to je moderní dieta.

Pro koho se hodí (a nehodí) dieta Chia Shake?
Jaké jsou její výhody?
Jak vypadá typický jídelníček?

Dieta Chia Shake se hodí pro zdravé lidi, ženy i muže, pro mladší i starší. Pozitivní účinky přinese dokonce i diabetikům. Protože Chia Shake produkty obsahují chia semínka.

 • Jíte pětkrát denně, takže hlad nemá šanci.
 • Jídla obsahují všechny potřebné mikroživiny pro vaše zdraví.
 • K tomu si dopřáváte šťavnatou zelenou zeleninu a “na zub” mix oříšků.
 • Nemusíte se trápit s počítáním a vážením, vše je pro vás připravené.
 • Koktejly jsou hotové do minuty, ostatní jídla do pěti, takže si šetříte čas na věci, na kterých vám záleží.
 • Jídelníček zahrnuje jak slaná, tak sladká jídla.
 • Krom toho se dietní balíčky Chia Shake hodí i pro jiné nízkosacharidové diety, pokud si nezvolíte keto dietu. Například pro Atkinsonovu nebo Dukanovu dietu.