Spalujte tuky jako o závod. Tato cvičení jsou nejefektivnější

Běh

Hubnout znamená spalovat tuky. K tomu může dopomoci ketóza, která je cílem takzvané nízkosacharidové diety, během které tělo užívá tukové zásoby jako zdroj energie. Tím organismus zvládne běžnou denní zátěž a tuky ubývají. Pokud byste tento úbytek ještě chtěli trochu podpořit, není to problém. Stačí zvolit správné cvičení. Tato jsou nejefektivnější.

Běh

Jedna z nejefektivnějších aktivit, na kterou potřebujete jenom vhodnou obuv a oblečení odpovídající počasí. Když budete udržovat tempo kolem 10–15 kilometrů v hodině, dokážete za hodinu běhu hravě spálit i tisíc kalorií.

Skoky přes švihadlo

I ty jsou velmi efektivním cvičením, které klidně zvládnete i doma. Stačí jenom trocha prostoru. I tady můžete mít spáleno po hodinové aktivitě kolem tisíce kalorií. Pro lepší efektivitu si aktivitu rozdělte do několika kratších úseků.

Plavání

Opět je třeba říci, že velmi záleží na vašem tempu. Při tom intenzivním se dá spálit 800–900 kalorií za hodinu. Plavat dnes lze chodit po celý rok. V zimě přijdou vhod kryté bazény, v létě zase různé rybníky, jezera, přehrady i písníky.

Bruslení

Opět aktivita, která je populární v zimě i v létě. Nyní vyrazte na kluziště, popřípadě dostatečně zamrzlou přírodní plochu. V létě stačí cyklostezka a obuté kolečkové brusle. Po hodině budete mít spáleno asi 600–650 kalorií.

Aerobik

Známá kolektivní aerobní aktivita, díky které zvýšíte tep, zrychlíte metabolismus a celkově posílíte své tělo, nebo zlepšíte koordinaci. Běžná hodinová lekce vám zajistí, že dokážete spálit kolem 600 kalorií.

Běžky

I nyní v zimě je vhodné sportovat. Když vyrazíte na běžky, pokocháte se krajinou a prospějete svému tělu. I volnější jízda v rozmezí 3–5 kilometrů za hodinu dokáže pomoci spálit 550–600 kalorií.

Lyžování

Když už jsme u zimních sportů, nelze zapomenout na lyžování, popřípadě snowboarding. Nahoru vás sice vyveze lanovka, ale cestou dolů je třeba zapojit svaly svého těla. Díky tomu můžete mít po hodině jezdění pryč asi 350 kalorií.

Bowling

Nevyhýbejte se ani zábavným aktivitám. Jenom pozor na oblíbené pivko a něco k snědku. I když pokud budete hrát dostatečně dlouho, něco si dát přece jenom můžete. Hodina hry bowlingu totiž znamená ztrátu asi 250 kalorií.