Proteinové tyčinky jsou skvělou svačinou, kterou můžete i při dietě

Proteinové tyčinky - shutterstock

Když člověk drží dietu, je často přesvědčen o tom, že nemůže nic sladkého. No ale není až tak úplně pravda. Velmi často záleží hlavně na tom, co daná cukrovinka obsahuje a kolik má jednoduchých či složitých cukrů a dalších látek. Jednu z možností, jak se dá mlsat zdravě, přinášejí proteinové tyčinky. Právě ty miluje každý, kdo se rozhodl pro takzvanou ketonovou dietu. Ukazují jak to, že její jídelníček je rozmanitý, tak i to, že sladkost jednou za čas nevadí.

Proteinové tyčinky nabídnou maximum bílkovin a minimum sacharidů

Ona nízkosacharidová dieta je založena právě na tom, aby byl co nejvíce snížen příjem cukrů. A zároveň aby byl zvýšen příjem bílkovin. A právě tuto požadovanou kombinaci nabídnou populární proteinové tyčinky. Jsou určeny jak tomu, koho takzvaně honí mlsná, tak i tomu, kde hledá jednoduchou, rychlou, a vlastně i zdravou svačinku. Zdravou proto, že kromě zmíněných benefitů v rámci složení nelze zapomínat ani na to, že tyčinky obsahují také dostatek vlákniny. Co naopak neobsahují, to jsou různé glutamáty, lepek, nebo i nadměrné množství tuků. Je vidět, že i když jde prvoplánově o sladkost, je zdravější než řada klasických jídel.

Proteinová dieta umožní vybírat z celé řady příchutí

Pokud jste se rozhodli pro redukční plán, kterým je právě proteinová dieta, rozhodně vám konkrétní tyčinky přijdou vhod. Ať už hledáte něco sladkého k zakousnutí, nebo rychlou dopolední či odpolední svačinu během dne. A na té si můžete také skvěle pochutnat. Záleží jenom na vás, jaké příchutě milujete. Populární jsou například čokoládové proteinové tyčinky, za kterými jsou v závěsu i ty vanilkové. Na své si ale přijde třeba i ten, kdo by chtěl ochutnat jahodovou, nebo třeba různé exotické varianty. A to vše stále ve chvíli, kdy držíte dietu. S těmito tyčinkami totiž jíte zdravě. Tak, jak máte.