Proteinové polévky zasytí, ale i pomohou s hubnutím

Proteinové polévky - Shutterstock

Polévky mají v našem jídelníčku své místo odnepaměti. Jsou užívány jako alternativa předkrmů, ale dříve byly zcela běžným samostatným jídlem. I tak se na ně dá pohlížet. Hlavně potom na ty, které nejsou jenom obyčejným vývarem, ale jedná se o různé krémové verze polévek. A přesně to je kategorie, kam patří i dnes tolik populární proteinové polévky. Jak už dokládá sám název, jsou unikátní vyšším obsahem bílkovin. Hodí se nejenom pro sportovce, ale třeba i pro každého, kdo plánuje redukovat svou váhu.

Proteinové polévky se hodí, když se vám nechce nic složitě vařit

Jak se dělá klasická krémová polévka asi velmi dobře víte. Jsou to desítky minut příprav, dlouhé pozvolné vaření, dále je to mixování a závěrečné dochucování. Nic, co by chtěl člověk absolvovat, pokud zrovna není nedělní oběd. A potom je tu alternativa, kterou jsou proteinové polévky. Ty vás zaujmou právě tím, jak rychle a jak jednoduše mohou být hotové. Vlastně stačí jenom trochu vody, potom polévku ohřejete a už můžete servírovat. Žádné přípravy, žádné trápení-se u sporáku, ale jenom ohřev. Nejenom v hrnci, ale klidně i v mikrovlnce. Takovou polévku zvládne zajisté uvařit i každý muž, který se kuchyním vyhýbá obloukem.

Ideální jídlo, které zahrnuje každá proteinová dieta

Polévky jsou obecně doporučovány jako vhodné pokrmy, pokud chcete redukovat svou váhu. Tyto obsahuje i každá proteinová dieta. Tedy redukční program založený na snížení příjmu sacharidů. Tento typ diety se pyšní i tím, že má velmi rozmanitý jídelníček. A jednotlivé druhy polévek to jenom potvrzují. Klasikou můžou být zeleninové proteinové polévky, kterými však možný výběr možností v podstatě jenom začíná. Dále můžete zkusit příchuť rajčatovou, můžete si dát klasikou gulášovku, nebo jít cestou něčeho netradičního a dát si i sýrovou polévku. A to vše s jistotou, že si pochutnáte, zasytíte se a také vašemu tělu pomůžete v tom, aby šla dolů přebytečná kila.