Proteinové koktejly zaženou chuť na sladké a sníží vaši váhu

Proteinové koktejly - shutterstock

Myslíte si, že různé druhy koktejlů využívají jenom kulturisté k tomu, aby nabrali svalovou hmotu? Nebo že je to sortiment různých pochybných diet, které slibují zázračné zhubnutí? Není koktejl, jako koktejl. Jsou takové, které si může pravidelně dopřávat každý. Máme na mysli proteinové koktejly. Ať už posilujete, nebo hubnete, či hledáte jenom rychlou možnost zahnání chuti na sladké, či možnost bleskové svačiny, jsou tou pravou volbou.

Proteinové koktejly ukazují, že i při dietě můžete sladké

Každý ví, že kdo chce držet dietu, měl by eliminovat cokoliv sladkého. To je samozřejmě pravda, ale týká se to spíše běžných, nezdravých sladkých jídel. Těmi proteinové koktejly rozhodně nejsou. Jak jsme zmínili, mohou být součástí dietního režimu, který je dokonce založen na sníženém příjmu sacharidů. Přijde vám to jako kombinace, která nemůže fungovat? Omyl. I když vám něco chutná a připomíná sladkou chuť, nemusí to nutně znamenat, že je to plné cukru, který vy nemůžete. V tu chvíli zjistíte, že dát si něco skutečně dobrého a také zahnat chuť na sladké jde i ve chvíli, kdy se snažíte hubnout.

Jak proteinový nápoj chutná? Klidně i desetkrát jinak

Možná znáte klasiku z posiloven, s příchutěmi jako je vanilka, čokoláda nebo banán. My máme na mysli takový proteinový nápoj, který není nutně určený k budování hmoty, ale hodí se k podpoře hubnutí a tady je výběr příchutí o poznání větší. Zkusit můžete jak už jednou zmíněnou klasiku, tak třeba kokosové proteinové koktejly, varianty s příchutí lesního ovoce nebo příchuť kávy. Pokud milujete tento nápoj, proč si ho nedat ve zdravé a pro tělo prospěšné variantě. A kdy? Jakmile budete mít chutě nebo budete potřebovat rychlou dopolední či odpolední svačinu. Ano, jídlo může mít i tekutou formu. Ta má navíc výhodu v tom, že ji jednodušeji tráví, a tak váš organismus zbytečně nezatěžuje.