Proč se nevážit každý den? Shrnuli jsme 5 hlavních důvodů

BMI kalkulačka - Jaké je Vaše BMI?

Rozhodli jste se pro hubnutí? Správná volba, jelikož štíhlí lidé jsou nejenom fyzicky přitažlivější, ale jsou také zdravější a mají lepší kondici. Jakmile začnete, je třeba se vyvarovat chyb. Jednou z takových je i každodenní vážení. Proč se nevážit každý den? Toto jsou důvody.

Jíte různá jídla

Každý den můžete jíst různá jídla. Některá mohou být objemná a těžká, jiná mohou být zase velmi lehká. Pokaždé, když dané jídlo sníte, se pochopitelně zvýší vaše váha. Pár takových jídel denně může ovlivnit vaši váhu klidně i o několik stovek gramů. V tu chvíli začnete šílet z toho, že máte více, než den předchozí. Přitom za to může jenom jídlo.

Pijete různé množství tekutin

Druhým důvodem proč se nevážit každý den je to, že během dne pijete různé množství tekutin. Vážení hned po tréninku, když jste dehydrovaní a pár hodin potom, kdy se zavodníte, může vycházet klidně s rozdílem 1 – 2 kilogramy. A podobné je to, když se vážíte každý den. Jednou vypijete o pár deci vody více a už to jsou stovky gramů navíc na váze.

Hmotnost není jediným ukazatelem

Hodnota na váze není jediným ukazatelem toho, že hubnete. A to je důvod číslo tři. Klidně vám mohou být volnější kalhoty a přitom bude váha poslední týden stále ukazovat stejně. Jak je to možné? Opět to může být zkonzumovaným jídlem, nápoji, ale i tím, že jste spálili tuky, ale nabrali svaly, a tak váha zůstává.

Můžete ztratit motivaci

Řada lidí může denním vážením ztrácet motivaci. I když váha půjde dolů, tak úbytek ze dne na den bude minimální. Reálně jde o optimální úbytek, ale vám to zkrátka může připadat málo. Proto je lepší stoupnout si na váhu jednou týdně, kdy zjistíte, že jste oproti předchozímu období o stovky gramů či dokonce o nějaký ten kilogram lehčí. A to už je slušná motivace.

Váhy nejsou přesné

Každá váha má určitou odchylku. Nehledě na to, že u vah s ručičkou se můžete seknout klidně o celé kilo. A protože úbytek ze dne na den nebývá nijak velký (pokud vůbec je), může to mít za následek velmi zkreslené výsledky, které přitom vůbec neodpovídají realitě. Váš úbytek se zkrátka smaže v toleranci váhy.