Proč jíst proteinové polévky při dietě? Pomohou nejenom zhubnout

Proteinové polévky

Rozhodli jste se začít hubnout a pomalu si sestavujete svůj jídelníček? Základem by mělo být určení, jaký dietní plán chcete držet. Může to být třeba proteinová dieta, může se jednat pouze o úpravu stravy s hlídáním kalorií, stejně jako může jít o postup, kdy najedete z nezdravého jídelníčku na ten zdravější. A zde se už dostáváme k tomu, proč zvolit právě proteinové polévky. Prvním důvodem je totiž univerzálnost. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv dietní program, mohou se hodit. Jak pro nízkou kalorickou hodnotu, tak i pro obsah bílkovin.

Proteinové polévky vás zasytí

Důležité je při dietách také nehladovět. Jde o velkou chybu, která s sebou nese řadu negativ. Hlavně potom to, že si můžete způsobit zdravotní potíže, tak i to, že své hubnutí vzdáte, jelikož se takzvaně nedá vydržet. Proto je důležité mít stravy dostatek. I to je výhoda, kterou přinášejí právě populární proteinové polévky. Nejde totiž nutně jenom o obyčejné vývary, ale jde o krémové polévky, které nejenom zahřejí, ale také vás zasytí. Následně máte plný žaludek i několik hodin, během kterých nemáte ani hlad, ani chutě. Hodí se proto jako běžné hlavní jídlo, třeba k večeři, kdy už se nechcete zatěžovat něčím, co by bylo zbytečně velké.

Keto dieta je s nimi snadná také proto, že chutnají

Tyto polévky jsou skvělou volbou ve chvíli, kdy je vaším stravovacím plánem takzvaná keto dieta. Ta je založena na sníženém příjmu sacharidů a zvýšeném příjmu bílkovin. Známá je také tím, že dává na výběr velké množství jídel, a to navíc velmi chutných. Jasným příkladem bude třeba zcela netradiční a méně známý druh, kterým jsou sýrové proteinové polévky. Vyzkoušejte a budete je milovat. Kdo je spíše konzervativní, ten může samozřejmě sáhnout po klasice, jako je standardní zeleninová polévka, nebo ta rajčatová.