Pro koho se hodí a jak funguje ketonová dieta KetoMix?

Pro koho se hodí a jak funguje keto dieta KetoMix

Chcete zhubnout, ale děsí vás představa, že budete muset vymýšlet a připravovat dietní jídla? Nebo že už si nebudete moci dát nic, co vám chutná, protože se to při hubnutí zkrátka nesmí? Zkuste hotovou ketogenní dietu, kterou si budete moci zvolit na míru svým požadavkům!

Možná vás to překvapí, ale existuje dieta, při které si můžete dopřát i palačinku. A to speciální s vysokým obsahem proteinů, na které si nejen pochutnáte, ale navíc vás na rozdíl od běžné palačinky zasytí. Přesně tak, jak to má při hubnutí být. I taková jídla jsou součástí ketonové diety, což je ideální volba například pro ženy, které už za sebou mají různé způsoby hubnutí, trápí je jojo efekt a zpomalený metabolismus.

Chcete zhubnout? Vyzkoušejte proteinová jídla

Tohle dokáže ketonová dieta!

Tento typ diety je mezi lidmi známý také jako nízkosacharidová dieta, proteinová dieta čili bílkovinová dieta, případně ketonová dieta. Zjednodušeně řečeno, když ve stravě omezíte sacharidy a naopak se zaměříte na vyšší příjem kvalitních bílkovin, vede to k úbytku přebytečných kil. Tělo totiž v takovém případě začne spalovat tuky.

Je možné, aby si člověk takový jídelníček vymyslel a sestavil sám včetně přípravy všech pokrmů, ale je to poměrně náročné, pokud to má splnit následující kritéria: tedy to, aby váha klesala a nezačala časem znovu stoupat a také, aby strava dodala tělu všechny důležité živiny. Posledně jmenovaný požadavek je důležitý i proto, že bez vyváženého složení by dieta mohla znamenat, že budete mít potíže se soustředěním, mohli byste trpět bolestmi hlavy, náladovostí nebo zvýšenou únavou. To vám u dobře zvolené nízkosacharidové diety nehrozí. Pozitivní efekt ketonové diety navíc dokládají dlouhodobé výzkumy.

Tohle dokáže nízkosacharidová dieta

Kolik a jak rychle můžete shodit pomocí ketonové diety?

Ze všech těchto důvodů se vyplatí sáhnout po již hotové ketonové dietě, která je sestavená tak, aby požadované nároky splnila. Je na ní sympatické, že ačkoli jde o převratný způsob hubnutí, neslibuje zázraky v podobě štíhlé linie přes noc nebo úbytek deseti kil za týden.

Kolik a jak rychle můžete shodit pomocí ketonové diety?

Hledáte způsob, jak rychle zhubnout? Tohle je odpověď na vaše přání. Tempo hubnutí se drží odborných doporučení, která za maximální tempo považují kilo týdně – což je na druhou stranu dostatečné k tomu, aby člověk viděl výsledky a byl motivován v hubnutí pokračovat a hlavně vydržet.

Kdyby někdo náhodou hubl ještě rychleji, je na místě upravit dietu tak, aby se rychlost hubnutí snížila. Mimo jiné proto, že příliš radikální shození váhy během krátké doby – například deset a více kilo měsíčně – zvyšuje riziko jo jo efektu, při němž se váha zase vrátí na výchozí hodnoty. V takovém případě navíc hrozí, že člověku se kila vrátí především v podobě tuků, nikoli svalových zásob. Vysoké tempo hubnutí je nebezpečné i proto, že lidem při něm obvykle scházejí důležité živiny.

Jak zhubnout natrvalo

Každopádně, o svaly tu jde docela hodně. Při správně zvolené ketonové dietě mizí tuky, nikoli svalová tkáň, kterou naopak chcete zachovat. Dokáže totiž mnohem účinnější spalovat přijatou energii a to i v klidu, když zrovna nic neděláte.

Při proteinové dietě není nutné, abyste výrazně cvičili, ale když se budete alespoň trochu hýbat, bude budování svalové hmoty účinnější. Právě změna poměru tukové a svalové tkáně v těle je jedním z hlavních cílů hubnutí, nejde tedy jen o samotný úbytek váhy. Pokud i pomocí ketonové diety dosáhnete toho, že budete v těle mít méně tuků a více svalů, zvýšíte pravděpodobnost toho, že si nižší vysněnou váhu udržíte natrvalo. Nemusíte se přitom bát, že byste snad měli svaly jako kulturisté, na to byste museli přijímat řádově větší množství bílkovin.

Proč zvolit KetoMix?

Osvědčenou značkou mezi ketonovými dietami je český KetoMix. Můžete si zvolit dietní plán podle toho, zda vás trápí lehká, střední, vysoká nebo velmi vysoká nadváha. Základem pro volbu vhodného dietního plánu je výpočet BMI, který snadno zjistíte pomocí on line kalkulátoru.

Nabízí více než dvacet plnohodnotných jídel, která si z dodaných surovin sami připravíte za méně než pět minut. V jednotlivých porcích je nejen vyvážený poměr kalorií, ale i živin, minerálů, vitamínů a dalších důležitých látek. Hotová jídla samozřejmě můžete doplnit vhodnými surovinami dle vlastních představ, ale zejména z počátku je lepší to nedělat.

Recepty jsou zvolené tak, aby váš jídelníček na hubnutí byl pestrý a umožňoval různé kombinace dle vašich preferencí. Jíst byste měli pětkrát denně, díky tomu vás nebude trápit hlad. K tomu snad dvě doplnění, první porci si dopřejte hodinu po probuzení a denně vypijte alespoň dva litry tekutin.

Proč zvolit KetoMix?

Zkušenost s ketonovou dietou: pojďte do toho i vy

Dietní rozpis se vždy skládá ze dvou fází, první je přísnější, druhá volnější - čím více chce člověk shodit, tím delší dobu obě fáze trvají. Není problém vyzkoušet nejdříve týdenní balení, abyste zjistili, zda vám dieta bude po všech stránkách vyhovovat. Dietu si můžete objednat jak on line s doručením domů, tak k vyzvednutí v kamenném obchodě. Prostřednictvím internetu se navíc můžete poradit v případě, že by vám něco nebylo jasné.

V druhé fázi diety postupně některá hotová jídla nahrazujete vlastními. Není přitom na škodu používat jídla od KetoMixu i později, v rámci normální stravy, když například chcete mít jídlo rychle hotové a přitom s jistotou, že bude mít vhodné složení.

Velkou zastánkyní KetoMixu je například herečka Mahulena Bočanová. „Žádná dřina ve fitku, pravidelné jídlo a přesto hubnete? Jen tím, že do sebe necpete cukry?“, zdálo se jí to původně nemožné, ale vlastní zkušenost s ketonovou dietou značky Ketomix ji přesvědčila.

Mahulena Bočanová se zamilovala do KetoMix diety

Hubnutí pomocí ketózy

Výbornou zkušenost s tímto způsobem hubnutí má také Andrea Ježková, reportérka TV Prima či moderátor Frekvence 1 Roman Mikesh. Doporučuje ji i výživová poradkyně Táňa Řeháková, která díky KetoMixu zatočila s dědičnými dispozicemi k mohutnější postavě.

Stav ketóza, na které je KetoMix stejně jako jiné ketonové diety založen, je vlastně specifický proces, v němž si tělo začne vytvářet takzvané ketolátky. Jelikož mu adept hubnutí nedodává žádnou rychlou energii v podobě sacharidů, musí organismus sáhnout po zásobách uložených v tucích. K tomu ho donutíte, když budete jíst pouze bílkovinná jídla doplněná zeleninou, nikoli však už ovocem, v něm už je zase cukr.

Tělo se do ketózy při správném postupu dostane rychle, většině lidí stačí dva až tři dny, aby se tento proces mimořádně účinného spalování nastartoval. Pozor však, zejména v první ze dvou fází diety je potřeba skutečně nepřijímat žádné cukry, jinak by se účinný proces zastavil a mohlo by trvat několik dní, než by se ho podařilo znovu obnovit. V praxi to znamená nedat si měsíc až dva ani slazenou kávu. Z recenzí na ketonovou dietu vyplývá, že to chce trochu času, ale že se na nové stravovací návyky dá zvyknout.

Hubnutí pomocí ketózy

Jak vypadá jídelníček na hubnutí

„Denně jíte pět jídel a k tomu půl kila zeleniny a ořechy. Takže hlad nemá šanci. U jídel máte vždy na výběr podle vlastní chuti nebo času. Mně vyhovují polévky a koktejly, které jsou hotové za pár minut,“ popsala herečka Mahulena Bočanová, proč jí KetoMix tak vyhovuje. Byla přitom typickou adeptkou pro tento způsob hubnutí: dříve mohla jíst, co chtěla a to i večer a zůstávala štíhlá, to se však mezi čtyřicítkou a padesátkou změnilo.

Výkonnost spalování s věkem klesá bez ohledu na to, jak aktivní například daný jedinec je. Dieta však stejně dobře může pomoci i ženám mladším nebo starším, případně mužům všeho věku. Ketonová dieta je založená na tělesných biochemických procesech, které platí pro všechny jedince obou pohlaví.

Samozřejmě, pokud se kdo po zhubnutí pomocí ketonové diety vrátí k předchozím nezdravým stravovacím návykům včetně přejídání a nepravidelnosti v jídle, je bohužel pravděpodobné, že si nižší váhu neudrží. Ale zkušenosti těch, kdo už pomocí Ketomixu zhubli, ukazují, že už samotné několikatýdenní až několikaměsíční dodržování této diety vede k upevnění nových zvyklostí a ke změně životního stylu.

Jak vypadá jídelníček na hubnutí

Kdo by měl být opatrný?

Je na místě říci, že ketonová dieta se nehodí úplně pro každého. Pokud máte nějaký zdravotní problém, měli byste svůj stav před zahájením hubnutí pomocí této metody probrat se svým praktickým lékařem. Doporučit ji rozhodně - stejně jako většinu jiných diet – nelze ani těhotným a kojícím ženám. Nehodí se ani pro děti či dospívající, protože jejich organismus má jiné nároky a výživu než tělo dospělého člověka. Také v případě, že máte nějaké akutní onemocnění, například chřipku nebo angínu, je vhodní dietu přerušit a vrátit se k ní, až doberete případné léky a budete zase fit.

Je také na místě upozornit, že ačkoli většina autorů recenzí na ketonovou dietu se shoduje v tom, že pro ně znamenala mimo jiné příval energie, může se stát, že v prvních týdnech budete naopak unavenější, typicky například tehdy, pokud pro vás ketogenní dieta znamená zásadní změnu jídelníčku.

Chci zhubnoutChci zhubnout