Přírodní spalovače tuků usnadní, a hlavně zrychlí hubnutí. To jsou oni!

Smoothie koktejly

Spalovače tuků mohou mít mnoho podob. Nejčastěji se setkáte s různými doplňky stravy, ve formě tablet, nebo různých tekutin či nápojů. Nejde však o jedinou možnost, jak tělu ve spalování přebytečných tukových zásob pomoci. Jsou tu ještě přírodní spalovače. Tedy správné potraviny, které dokážou odvést minimálně tak dobrou práci, jako komerční spalovač. O jaká jídla, ale i nápoje se jedná?

Citron

Je nejenom skvělým pomocníkem, který dokáže hned po ránu nakopnout váš metabolismus. Také obsahuje vitamín C, který je silným antioxidantem. Tím detoxikujete tělo, zlepší se jeho fungování, a tak i efektivita spalování. Také nelze zapomínat na spolupráci s vitamínem B6, čímž se podílí na tvorbě L-karnitinu.

Zelený čaj

Známý silný antioxidant, který tělo vyčistí a tím zajistí správné fungování celého metabolismu. Doprovodným efektem tak je i lepší spalování uložených zásob. Dále zelený čaj dokáže zpomalovat ukládání přijatých tuků.

Chilli

Dejte si pořádnou dávku a pocítíte horkost celého těla. A to je dobře. Během tohoto stavu dojde k podpoře krevního oběhu a také ke zvýšené spotřebě energie. Tím spálíte o mnoho více nežádoucích tukových polštářů.

Zázvor

Nejenom pomocník při hubnutí, ale i dobrý pomocník při dietě. Je dobrou volbou pro optimalizaci trávení, díky kterému je bráněno přímému vstřebávání tuků a ten přijatý může být zase vylučován z organismu. Navíc zázvor podpoří metabolismus, a tak zajistí i spálení toho již uloženého.

Ryby

Jsou důležité pro svůj vysoký obsah jódu. Ten je vhodné při dietě zvyšovat, jelikož má na její úspěch přímý vliv. Můžeme říci, že nedostatek jodu vede spíše k ukládání přijatých tuků, zatímco při jeho dostatku tomu bude efektivně bráněno.

Cibule

I něco tak obyčejného nám může v hubnutí pomoci. A to především díky optimalizaci trávení a také metabolismus našeho těla. Přidávejte ji do jídla a pokud to jde, jezte co nejvíce té čerstvé.

Potraviny s vysokým obsahem bílkovin

Ty jsou v kombinaci s nízkosacharidovou dietou také dobrým pomocníkem při spalování. Vaše tělo dlouhodobě udržují v takzvané ketóze, kdy tuky využívá jako své zdroje energie. Tím organismu žádná nechybí a uložené zásoby efektivně mizí.