Přípravky na hubnutí: Mýtus, podvod nebo pomoc, která funguje?

Spalovač tuků L-Carnitine

Kdo se rozhodne hubnout, chce jednu věc. Aby byla ztráta váhy rychlá a dlouhodobá a také by byla pokud možno co nejjednodušší. I proto se řada lidí rozhodne najít a koupit různé přípravky na hubnutí. Ať už ve formě tablet, koktejlů nebo v jiné podobě. Jak to s nimi je ve skutečnosti – dokážou pomoci nebo jde o mýtus a podvod?

Pomoci skutečně mohou

Přípravky na hubnutí můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií. První jsou produkty, které mají za cíl navodit pocity sytosti. Díky nim se cítíme najedeni, a tak nemáme potřebu jíst a hlavně potom mlsat slané nebo sladké pochutiny. Tyto přípravky na hubnutí sice přímo nepomáhají tomu, abychom tuk redukovali rychleji, ale mají klad v tom, že pomohou normalizovat příjem jídla a tedy i příjem kalorií, které chceme udržet pod konkrétní hodnotou.

Druhou kategorií mohou být takové přípravky na hubnutí, které jsou už pomocníkem pro spalování tuků. Jejich cílem je stimulace našeho metabolismu, díky čemuž může dojít k tomu, že tělo začne přirozeně spalovat tuky rychleji než dříve. Některé takové přípravky mohou kromě stimulace metabolismu napomoci i k většímu zahřátí našeho těla, což má na rychlost spalování tuků také vliv.

Pomáhají, ale zázrakem nejsou

Jak tedy mohou přípravky na hubnutí fungovat, to již víte. Mohou pomoci ve chvíli, kdy chcete udržet na uzdě příjem kalorií, i ve chvíli, kdy je vaším cílem podpořit rychlost spalování tukových zásob. Zároveň od nich nečekejme zázraky. V prvním případě rozhodně neočekávejte, že si dáte tabletu a rázem nebudete mít hlad. V druhém případě zase nečekejte, že budou vaše tukové zásoby spalovány hned několikrát rychleji. Takto přípravky na hubnutí nefungují a patrně nikdy fungovat nebudou.

To hlavní je na vás

Přípravky na hubnutí mohou pomoci výše zmíněnými způsoby. Dále mohou přinést určitou psychickou pomoc - podobně jako placebo. Ale to hlavní i nadále bude zůstávat na vás. Máme na mysli především fakt, že je třeba v první řadě začít se změnou vašich stravovacích návyků. Dále nezapomínejte také na dostatek pohybu, který je při dietě taktéž důležitý.

A dále už je třeba vytrvat. Roli hraje vaše startovní hmotnost a vaše cíle. Pokud jste své tloustnutí nechali zajít opravdu daleko, může cesta k dokonalé postavě trvat měsíce, i roky. A je to logické, jelikož si musíte uvědomit, že tloustnutí také nepřišlo ze dne na den, ale bylo dlouhodobým procesem.