Při dietě je důležité nehladovět. Jinak hrozí několik problémů

Dieta by neměla být založena na hladovění. I když při nedostatku stravy se může vaše břicho opticky zmenšit a krátkodobě ubude pár kilogramů, dlouhodobě se jedná o velmi špatně zvolený postup. Hladovění totiž přináší mnoho problémů, na které se společně podíváme. O jaké se jedná?

Tělu chybí živiny

Pokud se rozhodnete hladovět, tak začínáte s postupem, kdy svou stravu výrazně omezíte a jíte skutečně jenom minimálně. To znamená, že do těla dostanete i minimum živin, které potřebuje. Mohou to být vitamíny, minerály, stejně jako to mohou být i různé antioxidanty, stejně jako nelze opomenout látky jako je třeba vláknina, nebo i bílkoviny. To vše tělo potřebuje a to vše vám chybí.

Hrozí vám faux pas

Hladovění při dietě vám může způsobit i nepříjemná faux pas. Pokud nejíte a máte hlad, tak si žaludek doslova říká o stravu. A to poměrně jasným projevem, kterým je kručení. To je poměrně slyšitelné i pro okolí. Není nic horšího, než na pracovní poradě, nebo na schůzce s klientem uslyší druhá strana nejenom to, co říkáte, ale i vaše hlasité kručení břicha. Stud je v tomto případě zcela přirozený.

Můžete být bez energie

Hladovění může být problém i proto, že vašemu tělu chybí energie. Pokud své stravování začněte měnit stylem, že začnete odmítat jíst, tělo nebude mít sacharidy, které mu dodávají potřebnou energii. Vy se můžete ocitnout bez ní a tak může dojít k tomu, že nezvládnete ani běžné činnosti běžného dne. O sportovní aktivitě nemůže být ani řeč. Určitým východiskem z tohoto stavu může být stav označovaný jako ketóza, během kterého tělo začne jako zdroj energie využívat vlastní tukové zásoby, kterých má patrně dost, když jste se rozhodli hubnout.

Vyskytne se jo-jo efekt

Tělo není hloupé a reaguje na všechny změny a stavy, které se ho týkají. Pokud dlouhodobě nejíte a hladovíte, tělo si to pamatuje. Když se takzvaně vrátíte do normálu, začne tělo vše raději ukládat, aby bylo na podobný rizikový stav do budoucna připraveno. A přesně tomuto jevu se říká jo-jo efekt, který je v podstatě vždy spojený právě s drastickými dietami, které jsou založeny na odmítání jídla.