Pravidelné cvičení není jen pro hubnutí, pomůže zlepšit spánek i sexuální život!

Cvičení pro ženy - Shutterstock

To, že pravidelně cvičit, je zdravé, ví každý. Málokdo si však uvědomuje, že cvičení zkvalitňuje život i po jiných stránkách než zdravotních. Samozřejmě nejdůležitějšími zůstávají zdravotní benefity, které pravidelné cvičení přináší, proto je vhodné provozovat fyzickou aktivitu alespoň 3krát týdně po dobu 30 minut. Ale i další výhody vezměte v úvahu před tím, než si sednete s ovladačem na gauč. I méně náročné posilování nebo obyčejná chůze totiž pomohou zlepšit spánek nebo odbourat stres. Jaké další výhody má pravidelné cvičení?

Fit díky cvičení

Pravidelné sportování několikrát týdně bude přínosem pro vaše zdraví. Dojde k posílení svalové hmoty a ke zvýšení fyzické kondice. Nejede v práci výtah? To pro vás nebude znamenat žádný problém oproti kolegyním a kolegům, kteří se jen s námahou dostanou do požadovaného patra, případně se budou zadýchávat a potit. Při cvičení dochází mimoto k posílení kardiovaskulárního systému a srdce, k posílení plic a zlepšení dýchání. Vyšší přísun kyslíku současně zlepší prokrvení a výměnu živin v těle.

Krásná a vytvarovaná postava

Jak vypadat dobře v plavkách nebo plesových šatech? Díky sportu zformujete postavu a budete dobře vypadat, což se odrazí také na vašem sebevědomí. Plavková sezóna už pro vás nikdy nebude noční můra. Současně si zlepšíte také držení těla, protože posílením svalů se uleví páteři i kloubům.

Váha pod kontrolou

Díky pravidelnému sportování si udržíte svou váhu, zatímco jiní budou počítat každoroční váhové přírůstky. Nejtěžší totiž není zhubnout, ale optimální váhu si udržet. Je nutné sportovat, aby nedošlo k jo-jo efektu, který může nastat po ukončení dietního jídelníčku. Aktivity je také vhodné střídat s různou intenzitou, abyste spalovali dostatek kalorií pro udržení postavy.

Pro dobrý spánek

Problémy se spánkem nebo s jeho kvalitou? Nevyspíte se tak, abyste ráno měli pocit, že jste odpočinutí? Pravidelným cvičením se kvalita spánku rozhodně zlepší, dokonce bude spánek hlubší a intenzivnější. Není však vhodné cvičit těsně před tím, než jdete do postele. Ideální je nechat pauzu mezi cvičením a spaním v rozmezí 5 až 6 hodin.

Pro zlepšení sexuálního života

Posílením kardiovaskulárního systému dojde také k většímu prokrvení, což se odrazí ve vašem sexuálním životě. Pravidelné cvičení se promítne hlavně ve vyšším věku, kdy sportovci nemívají problém s erekcí ani výdrží, zatímco necvičící a lidé s nadváhou ano.

Pro život bez stresu, lepší náladu i zábavu

Sportem proti stresu i pro lepší náladu? Přesně tak, sport je zábava, proto ti, co pravidelně cvičí, nepodléhají tolik stresovým situacím. Během cvičení nebo intenzivní fyzické aktivity se totiž vyplavují hormony endorfiny, které vytvářejí pocity štěstí a uvolnění. Není proto od věci si jít po práci zaběhat nebo zajezdit na kole, budete se totiž cítit neskonale lépe i po velké fyzické námaze!