Potřebujete zhubnout nějaké to kilo? Tyto metody vám pomohou nemlsat!

Proteinové sladkosti

Je zcela jasné, že pokud chceme zhubnout, je potřeba změnit životní styl. Důležité je lépe uspořádat jídelníček a zařadit do něj zdravé produkty, jako je zelenina, ovoce, ořechy, ryby, či libová masa. Kromě jídla je nutné zaměřit se i na více pohybové aktivity, než kterou jste vykonávali dosud. Jestliže byla nulová, budou sice začátky těžší, ale nakonec si vaše tělo zvykne. Co však může celý proces hubnutí narušit, je mlsání sladkostí. Máme pro vás několik tipů, které mohou pomoci potlačit chuť na sladké.

Buďte činorodí a snídejte

Zvýšená chuť na sladké je spojována často s nepříznivým psychickým rozpoložením. Sladkostmi tak můžete zajídat smutné nálady, nebo úzkostné stavy. Cukr totiž krátkodobě může ulevit vašim potížím. Příznaky depresí však poté ještě více umocní. Dohnat k mlsání vás může klidně i jakési nicnedělání. Proto je důležité se něčím smysluplným zaměstnat, abyste po bytě nebloumali a nehledali „něco dobrého k zakousnutí“. Najděte si například nějaký koníček, který vás bude bavit. Můžete luštit křížovky, malovat obrázky, nebo něco modelovat. Když zaměstnáte mozek i ruce, na sladké vzápětí zapomenete. Vyzkoušejte to. Pomůže i jakákoliv sportovní aktivita, jako je běh, či posilování. Tím přispějete i k rychlejšímu hubnutí. Jestli vynecháváte snídani, může vás nezvladatelná chuť na sladké také potkat. Ranní pokrm vás nastartuje a dodá vám energii na celé dopoledne. Proto na něj také myslete.

Pravidelná strava a vyhýbání se pokušení

Pakliže jste zvyklí jíst přes den jen dvakrát, a ještě k tomu ve stresu, ničemu to nepomůže. Právě naopak. Pravidelnost v jídelníčku je při hubnutí velmi důležitá. Rovněž pomůže potlačit chutě na sladkosti. Do svého stravovacího plánu tedy zařaďte jak snídani, tak oběd a večeři. Mezitím je vhodné pojíst dvě malé svačiny v podobě zdravé zeleniny, nebo méně cukernatého ovoce. V případě, že jíst před den nebudete, popadne vás po příchodu z práce abnormální vlčí hlad a sníte i to, co zrovna není prospěšné pro tělo v období redukce hmotnosti. S přáteli rovněž nechoďte do cukrárny, kde vaše chuťové pohárky vyprovokují nezdravé dortíky. Cestou z práce se nezastavujte v příjemně vonících pekárnách, či obdobných prodejnách a domů si už vůbec nic nekupujte. Bude vás to lákat. Podstatné je odolat pokušení, pokud to s hubnutím myslíte vážně.

Myslete na kvalitní spánek a vnímejte co jíte

Spánek je velice důležitý pro regeneraci a obnovu energie. Pokud ho nebudete mít dostatek, vaše tělo bude vyžadovat více cukru pro její doplnění. Choďte tedy včas spát. Organismu prospěje alespoň sedm až osm hodin kvalitního spánku. Co se týká skladby jídelníčku, vybírejte si takové potraviny, které mají nižší glykemický index. Mezi ty můžeme zařadit celozrnné výrobky, ovesné vločky, zeleninu, ovoce, nebo ořechy. V případě, že pojídáte například sladké ovoce, či jiný pokrm s obsahem cukru, vnímejte intenzivně jeho chuť. To pomůže odolat nebezpečným náletům na lednici a spořádání velkého množství nezdravých sladkostí.