Pohyb v době karantény: Buďte fit a dodržujte bezpečnostní pravidla

Fitness pro ženy

Současná karanténa, nebo chcete-li omezení vycházení, jistě narušila režim tomu, kdo se rozhodl něco udělat se svou postavou, nebo dlouhodobě vyhledával zdravý životní styl. Co v případě, kdy s pohybem nechcete přestat a chcete se i nadále udržovat ve formě? Možností, jak cvičit i v době karantény, je několik.

Vaše váha jako pomocník

V době mnoha fitness center jsme téměř zapomněli, jak zajímavé a efektivní může být cvičení s vlastní vahou. Je pravdou, že na nabírání svalové hmoty toto cvičení moc není, ale pokud se chcete udržet v kondici, pokud chcete posílit, pokud chcete zlepšit svou fyzičku a také nějaké to kilo shodit, jde o skvělou možnost. Rozmanitost cvičení s vlastní vahou zaručuje, že se dá najít pohyb zaměřený snad na každou svalovou skupinu vašeho těla.

Trenažéry nahradí klasický sport

Druhou možností jak sportovat během karantény přinášejí trenažéry. Jít pro ně do obchodu aktuálně nemůžete, jelikož ty jsou zavřené. Dají se však koupit online a tak mohou být doručeny přímo na vaši adresu. Pohyb venku samozřejmě stoprocentně nenahradí nikdy, ale adekvátní náhradou být určitě mohou. I proto, že výběr je celkem široký. Milovníky běhu nadchnou běžecké pásy, milovníky cyklistiky zase rotopedy. Jsou tu však i další možnosti, jako třeba veslovací trenažéry.

Využijte svou televizi

Možnost číslo tři spočívá ve využití vaší televize. K čemu vám může být dobrá? Je to jednoduché. Na internetu lze najít řadu různých videí, které jsou zaměřeny na cvičení. Pokud už nemůžete do tělocvičny, tak se hýbejte alespoň takto. Různé video tréninky mohou být opravdu rozmanité. A je jedno, zda chcete zkusit aerobic, Zumbu, cvičení Tabata nebo cokoliv jiného. Kdo chce vše posunout ještě na další úroveň, a má herní konzoli, může zapátrat v nabídce her mezi těmi, které jsou určené nikoliv k zábavě, ale k vyladění vaší fyzické kondice.

Ven můžete, ALE…

Co když si budete chtít jít zasportovat ven? Jsou tu jasná pravidla, na která je třeba myslet. V současné situaci je v rámci bezpečnosti zakázáno zbytečně vycházet, ale zároveň je povoleno trávit čas v přírodě. Necháme tedy na vašem zvážení, zda vyrazíte například na procházku, zaběhat si, nebo se projet na kole.

Co ale musíte dodržet nezbytně, to jsou dvě věci. Vaší povinností je mít roušku, což může vaši sportovní aktivitu komplikovat, jelikož se vám nemusí úplně dobře dýchat. Druhou vaší povinností je vyrazit buď samostatně, nebo s jednou jinou osobou. Pohyb více než dvou lidí najednou je, pokud nejde o členy rodiny, zakázán.

A na co zapomenout?

Jsou to různá fitness centra a klasické posilovny, jsou to tělocvičny, jsou to bazény a řada dalších veřejných sportovišť. Na ta je nutné v této době zapomenout do doby, než vláda opět povolí jejich otevření. Pamatujte na to, že případné porušení tohoto nařízení může vést k nemalým pokutám jak pro provozovatele, tak i pro vás jako návštěvníky.