Nestíháte a máte hlad? Proteinový koktejl může být skvělou svačinkou

Proteinové koktejly

Mnoho lidí má se svou dietou několik problémů. Prvním je často to, že lidí na ni nemají čas. Přitom právě dostatek času na pravidelné stravování je u řady dietních režimů klíčový. Z tohoto prvního problému následně plyne problém druhý. Z nedostatku času lidé často hladovějí. A to je ta nejhorší cesta, jak si zadělat nejenom na známý jo-jo efekt, ale je to i cesta, jak jít vstříc různým zdravotním problémům.

Existuje řešení? Mějte po ruce proteinový koktejl

Ten samozřejmě není plnohodnotnou náhradou jídla – i když i takové varianty dnes existují a jejich popularita stoupá. Proteinový koktejl je spíše doplňkem vašeho jídelníčku. Snídat, obědvat, nebo večeřet tak budete muset i nadále. Když jde ale o dopolední nebo odpolední svačinu, kterou kvůli nedostatku času velmi často vynecháváte, je v tuto chvíli skvělým pomocníkem. Proč? Na hlavní klady se podíváme.

Je hotový za pár vteřin

Připravit si proteinový koktejl, to skutečně není nic složitého. Skládá se totiž ze dvou složek. Základní sypké směsi, ke které se přidá voda a vše se promíchá. Nejlépe v shakeru. To je otázka pár desítek vteřin. V tu chvíli je proteinový koktejl připraven ke konzumaci. Tuto přípravu vzhledem k jednoduchosti musí zvládnout i ta nejvytíženější osoba na světě.

Dát si ho lze kdykoliv a kdykoliv

Druhou výhodou je, že si ho můžete dát skutečně kdykoliv a také kdekoliv. Nejde o klasickou tuhou stravu, ale o nápoj. A pít musíme. A také to děláme. Jenom v danou chvíli nevezmete do ruky lahev s vodou, ale shaker s chutným a prospěšným obsahem. A je jedno, zda si dáte koktejl v práci, o pauze na obchodní schůzce, v autě, doma, nebo kdekoliv a kdykoliv jinde. Pokud se chcete vyhnout fázi přípravy, klidně si ho lze nachystat už doma, a jenom zabalit s sebou.

Během chvíle zažene hlad

Hladovění při dietě je velký problém. Nejenom proto, že lidé uslyší to, jak vám kručí v břiše. Je to problém také z toho důvodu, že hladovění může vést k různým zdravotním problémům. Může to začít třeba nevolnostmi, závratěmi, apatií a neschopností se soustředit, a končit vážnými komplikacemi. Proteinové koktejly váš hlad během chvíle zaženou a vy můžete během napjatého dne fungovat dále.

Nezatíží vás

Každý ví, že jídlo musí vaše tělo trávit. Pokud si dáte obrovskou porci kalorické bomby, věnuje organismus mnoho energie na nutnost zpracování a trávení takové potravy. Oproti tomu proteinový koktejl vás nijak výrazně v tomto směru nezatíží. Už i díky tomu, že má tekutou formu. Energie, kterou vaše tělo má, můžete využít, jak potřebujete vy.

Doplní vám bílkoviny

Proteinové koktejly dávno nejsou jenom pro kulturisty a pro sportovce. Jsou pro každého, jelikož tělu doplní bílkoviny. O těch se primárně hovoří jako o pomocníkovi pro růst svalů. To je samozřejmě pravda. Stejně tak ale umí vaše svaly ochránit, stejně jako umí pomáhat při dietě. Na přísunu proteinů je dokonce přímo postavena ketonová dieta. Díky nim v tělu zachováte stav ketózy, který vede k poměrně rapidnímu úbytku váhy.