Největší chybou jsou při novoročních předsevzetích nereálné cíle

PF 2020

Už jste se vzpamatovali z množství jídla, které jste spořádali během svátků, a také jste vystřízlivěli po silvestrovských oslavách? Tak přichází ta pravá chvíle na Novoroční předsevzetí. Ta se jistě budou týkat i hubnutí. Trefili jsme se? Pokud ano, poradíme vám jak na to, aby se nejednalo jenom o plané sliby.

Mějte reálné cíle

Řada lidí má ve svých předsevzetích, která se týkají hubnutí, často nereálné cíle. Ty jsou v podstatě nesplnitelné, a tak snaha zhubnout končí obvykle po pár dnech, někdy po pár týdnech. Abyste vytrvali, je třeba na to jít zodpovědně. Proto se vyvarujte těchto chyb.

Stanovte si reálnou cílovou váhu

Mnoho lidí si jako cílovou váhu stanoví hmotnost, která je až o desítky kilogramů nižší, než váží teď. Zhubnout o tolik, zvláště v krátké době, je celkem nereální. Když následně vidíte, že vám hmotnost mizí po jednotkách a desítky stále zůstávají, snadno se na dietu vykašlete. Proto si stanovte reálnější, dostupnější cílovou váhu. Klidně jenom o pár kilo nižší, než máte teď. Až jí dosáhnete, můžete přece pokračovat dále.

Stanovte si reálný časový úsek

Jak by mělo vypadat zdraví hubnutí? Optimální je ztráta několika kilogramů měsíčně. Je jasné, že když chcete shodit i pár desítek kilo, bude vám to klidně trvat i rok. Nejde o nic podivného. Myslete na to, až si budete stanovat reálný časový úsek, do kterého chcete zhubnout. Dát deset kilo za měsíc je už předem odsouzeno k neúspěchu.

Mějte jasno o dietním programu

Řekli jste si, že dietu založíte jednoduše na tom, že prostě přestanete jíst? Je to velká chyba. Na takové předsevzetí ihned zapomeňte. Nejenom, že má hladovění negativní vliv na vaše zdraví, ale také je třeba říci, že se nedá dlouhodobě vydržet. Raději zvolte vhodnější dietní program, kam se řadí třeba ketonová dieta.

Začněte ihned

Jsou vaše předsevzetí spojena s konkrétním termínem? Třeba s tím, že začnete v pondělí, příští týden, či následující měsíc? I to je velkou chybou. Když chcete hubnout, začněte hned. Vzdálenější časový úsek je celkem nereálný, jelikož vám garantujeme to, že jakmile nastane, tak ho opět o nějaký čas odložíte. A to je velkou chybou.