Motivujte se! Těmito způsoby to půjde levou zadní

Obezita

Ztráta motivace je to nejhorší, k čemu může během vašeho hubnutí dojít. Jak opětovně navázat na ten elán, který jste měli při prvních dnech? Jak i nadále vytrvat a jak se donutit ke sportovní aktivitě? Chce to se znovu namotivovat. Toto jsou nejlepší způsoby.

Netlačte na pilu

Zní to trochu paradoxně, ale je to tak. Často plyne ztráta motivace z toho, že máte až přehnané nároky. Na to, co musíte během diety sníst, nebo kolik toho musíte nasportovat. Dlouhodobě je to kámen úrazu. Proto trochu zvolněte a uvidíte, že se vaše motivace pokračovat opět objeví.

Projděte šatník

Otevřete skříně a vyházejte z nich všechny věci, které vám už jsou velké. Je to sice celkem drastická, ale rozhodně funkční forma motivace. Najednou budete muset vytrvat, jelikož když zase přiberete, tak nemáte co nosit. A těžko se vám bude chtít utrácet za nový outfit, zvláště když máte oblečení dostatek, ale v nižší velikosti.

Prohlížejte se v zrcadle

Postavte se před zrcadlo jenom ve spodním prádle a zaměřte se na všechny nedokonalosti vašeho tělo. Přestaňte je přehlížet a nahlas si řekněte, co se vám na vaší postavě nelíbí a co chcete změnit. I toto je dobrá motivace. Zvláště když víte, že vám k tomu pomůže správné hubnutí. Tedy často jenom optimální strava a dále také dostatek pohybu.

Mlsejte

Další věc, která se může zdát kontraproduktivní, ale není. Představujete si, že následné měsíce si nebudete moci dát ani jednu sušenku, bonbon nebo čokoládu? To není moc motivující, že ano? Proto když máte chuť, klidně si malý kousek dejte. Navíc se to na vaší postavě nemusí vůbec podepsat. Takové proteinové tyčinky s vysokým obsahem bílkovin jsou při takové ketonové dietě dokonce součástí stravy.

Mějte plán

Jste na tom dobře nebo špatně? Když nemáte plán, tak to nevíte. Mnohdy může motivace klesat zcela zbytečně, protože člověk je na tom se svým úbytkem váhy velmi dobře, i když si myslí opak. Stanovte si reálný plán a držte se ho. Uvidíte, že když se chce, tak to jde.

Zapisujte si výsledky

Pravidelně jednou týdně si stoupněte na chytrou váhu a zapište si hmotnost, obsah tuků a svalů. Po Vše zakreslete do grafu a sledujte, jak jde váha a tuky dolů a svaly naopak nahoru. Najednou máte dobrý pocit, úsměv ve tváři a pořádnou dávku motivace k tomu, zůstat ve stávajícím tempu.

Změňte dietní režim

Ne všechny diety jsou správné. Klidně se snažte najít takový dietní program, který vám vyhovuje nejvíce. I to je dobrá motivace k tomu vydržet. Hitem se dnes stává hlavně nízkosacharidová dieta. Jak proto že funguje, tak i pro svou celkovou jednoduchost, ale i rozmanitost stravy.