Malý talíř, pomalá konzumace a další tipy, jak při dietě ošálit naše tělo

Proteinové kaše

Když se rozhodnete hubnout, jistě tomu přizpůsobíte svůj jídelníček. Nejenom, že mnohdy budete muset eliminovat řadu vašich oblíbených jídel, ale není výjimkou, že budete muset upravit i porce. Logicky na menší množství. A to nejsou jediné ústupky a změny, která vás čekají. I když se to může na první pohled zdát náročné, nezapomínejte na to, že jsou cesty, jak své tělo zároveň ošálit v tom, aby i dietní jídelníček plně dostačoval.

Vezměte si malý talíř

Menší porce jsou často tím největším problémem. Tady však můžeme celkem dobře obelstít naše smysly. Tím způsobem, že si vezmeme menší talíř. Na něm bude i běžná porce vypadat jako pořádný kus jídla. To má výhodu nejenom v tom, že začneme mít pocit, že nám tato porce stačí, tak i v tom, že eliminujete situaci, kdy si dáte enormní porci, kterou překročíte všechny stanovené a předepsané limity. Na menší talíř se zkrátka nic nevejde. Vy dodržíte velikost porce a vaše smysly si budou myslet, že toho máte opravdu mnoho.

Jezte pomalu

Druhý osvědčený trik, jak zvládnout dietu i s malými porcemi, se týká rychlosti vaší konzumace. Rozhodně není správné jíst rychle a jídlo do sebe doslova naházet. To je to nejhorší, co můžete udělat. Osvědčenou volbou je jíst pomalu, každé sousto si vychutnat a několikrát rozžvýkat. Jak proto, že tělo bude mít pocit, že jí dlouho a tedy hodně a dostatečně, tak proto, že se vám žaludek začne průběžně plnit a tělo začne vysílat signály, že jste sytí. I malá porce povede k tomu, že se můžete cítit zasyceni, pokud ji sníte pomalu.

Hodně pijte

Další metoda je založena na konzumaci nápojů. Při dietách je doporučováno hodně pít. Nejlépe čistou vodu. A to především před jídlem. To proto, že větší sklenice vody zaplní váš žaludek a o to méně jídla se do něho vejde. Zatímco v prázdném žaludku by byla malá porce nedostačující, tak když ho částečně zaplníte vodou, máte jistotu, že vám i menší naservírovaná porce bude stačit a tělo začne hlásit, že už více nepotřebuje.

Jezte pravidelně

Další radou ke zvládnutí diety je pravidelná konzumace. Ideální je jíst pětkrát denně, v pravidelný čas. Díky tomu tělo nebude mít pocit hladu a bude mít neustále dostatečný přísun jídla, hlavně potom potřebných živin. Tato metoda nejenom eliminuje nepříjemné kručení v břiše, ale také zmenší potřebu těla ukládat, jelikož bude mít neustále všeho dostatek.