Mačingová dieta

Mačingová dieta

Možná jste už slyšeli i pojem Mačingová dieta. Ta je dietním programem, která staví na výhodách low carb diety. Jde o plán, za kterým stojí Slovenka Antónia Mačingová. Ta připravila redukční program na 28 dní, který má lidem pomoci zhubnout bez nutnosti vážení jednotlivých porcí, ale i bez nutnosti počítání kalorií. Vše je postaveno jenom na povolených a zakázaných potravinách.

Mačingová dieta se dělí do dvou fází

Zajímavostí tohoto dietního plánu je také to, že se dělí do dvou fází. První fáze je takzvanou detoxikační a během ní by mělo dojít k vyčištění lidského těla. Tomu odpovídá i skladba jídel, která Mačingová dieta předepisuje. Hlavní roli zde hraje zelenina, a tak je tato prvotní fáze celkem náročná. Druhá fáze už je zaměřena na samotné hubnutí, díky čemuž je skladba jídel podstatně rozmanitější. Tím se už tento dietní program blíží spíše k nízkosacharidovým dietním plánům.

Jaký předepisuje paní Mačingová jídelníček

Zatímco v oblasti zdravého stravování se mluví o pěti jídlech denně, v případě této diety je možné ubrat. Jaký předepisuje paní Mačingová jídelníček? Podle jejího návrhu plně postačí tři jídla denně. Jde o snídani, oběd a také večeři. Dopolední a odpolední svačina, která je běžná u jiných diet, je v tomto případě zcela vynechána.

Jak vypadá dieta podle Mačingové? Co je možné jíst?

Jaká jsou jídla, která dieta podle Mačingové doporučuje? Jejich sestava se liší podle toho, zda jde o fázi hubnoucí, nebo o fázi redukční. V té první je třeba počítat s tím, že základem je výhradně ovoce a zelenina. Dominuje například mrkev, brokolice, nebo červená řepa. S každým dalším dnem už je možné do stravy zařazovat další potraviny. Máme na mysli například i maso, nebo ryby. V omezené míře je možné dopřát si i pečivo, ale s ním však vzhledem k počtu sacharidů opatrně. To stejné platí také o přílohách, které by měly být spíše zeleninové než klasické.