Low carb je dlouholetým oblíbencem světových celebrit

Dukanova dieta

Dieta, kterou milují Hale Berry a Catherine Zeta-Jones má jistě na popularitu zaděláno. Není proto divu, že low carb je fenoménem napříč populací a tisíce lidí se snaží omezit sacharidy ve svém každodenním jídelníčku, cítit se lépe a posléze také zhubnout přebytečná kila. Omezení cukru, těstovin a pečiva, tedy potravin bohatých na sacharidy, ale také více tuku a proteinů, tedy maso, vejce, sýry, některé druhy ořechů a dalších mléčných výrobků. Zapomínat se nesmí ani na téměř ideální součást takového stravování, tedy zeleninu.

Low carb pomůže zlepšit náladu

Pokud v novém stravovacím režimu vydržíte, můžete očekávat, že se to projeví i na vašem duševním stavu. Jinak řečeno, low carb může pomoci zlepšit náladu nebo pomoci s nespavostí, mimo jiné totiž sníží hladinu krevního cukru. Bez hladovění, protože mezi povolené potraviny patří i ty, které umí zasytit na dlouhou dobu. Jedna z definic, podle kterého se nízkosacharidová dieta řídí, mluví jasně. Američtí vědci tvrdí, že low carb znamená méně než pětinu jídelníčku tvořeného sacharidy, zbytek tedy připadá na bílkoviny nebo tuky.

Low carb dieta aneb zdravé tuky

Nebojte se lněného semínka, avokáda nebo nejvyhlášenější středomořské suroviny, kterou je olivový olej. Low carb dieta totiž se zdravými tuky úzce spolupracuje, makadamové oříšky nebo kokosový tuk proto patří do povolené sekce. Nezapomeňte také na pravidelný pohyb, bez nějž určitě nijak snadno nezhubnete! Postačí jen půlhodinka ostřejší chůze za den, rotoped nebo podobná forma spalování kalorií. K tomu prakticky všechna zelenina, vajíčka, mléčné výrobky včetně tučné smetany, která je surovinou pro přípravu low carb lívanců. Dejte si hrst lískových ořechů a vyhněte se pečivu nebo sušenému ovoci, ve kterém je poměrně dost cukrů – přesně taková je filosofie nízkosacharidové diety dneška.