Low carb dieta nevyřazuje maso ani mléčné výrobky

Libové maso

Je pravda, že ve společnosti jsou oblíbené různé formy diet a zřejmě tedy narazíte na pestrou paletu různých informací. Pokud je ale vaším objektem zájmu low carb dieta, jistě dobře víte, že jde o model poněkud netradiční. Nízkosacharidová dieta, jak se také někdy tento model nazývá, počítá s určitou změnou. Milovníkům sladkého nebo velkých příloh – těstovin, brambor nebo knedlíků – se příliš zamlouvat nebude. Zůstává pravdou, že jde o změnu životního stylu a během pár týdnů až měsíců sami poznáte, jaký nastal rozdíl. Únava vás nedostane tak snadno a krevní tlak mírně poklesl?

Hlavně přírodní suroviny, takový je low carb styl

Dopřát si vejce z volných chovů nebo klasický kefír, kvalitní jogurty bez přislazování a sýry, kde je jen malý obsah sacharidů, jako je kupříkladu čedar. Low carb nepočítá s konzervami a průmyslově zpracovanými potravinami, spíše vás bude motivovat připravovat si jídla doma, ze základních surovin, které jsou maximálně čerstvé. Zelenina z vlastní zahrádky, pokud máte tuto možnost, je určitě dobrým řešením, podobně jako čerstvé bylinky z lodžie, když žijete ve městě a skleník nebo zahrádka jsou tak jen snem.

Low carb dieta a pitný režim

Co vlastně popíjet? Především, low carb dieta zakazuje alkohol a slazené nápoje, jichž je bohužel v supermarketech k dostání víc než dost. Připravujte si bylinkové čaje nebo smoothies ze zeleniny, ale na první místo dejte čistou vodu. Bude to mít dobrý efekt nejen na pleť, protože hydratace těla je základem pro každé dietní stravování. Černý nebo zelený čaj, heřmánek a zázvor, ale také slabě mineralizované vody, tyto varianty budou pro low carb jídelníček vhodným doplňkem. Nezapomeňte, že například pivo obsahuje značné množství sacharidů, a to i v odlehčené verzi. Lepší proto budou jiné varianty.