Krabičková dieta

Krabičková dieta

Krabičková dieta je posledních několik let velkým hitem. Svůj název získala díky tomu, že zájemci o tento stravovací plán dostávali jídlo hotové, zabalené v krabičkách. V nich byl připraven vždy konkrétní pokrm, který stačilo snít. To je hlavní koncept všech krabičkových diet, které dnes existují.

Krabičková dieta šetří čas a minimalizuje starosti

Krabičková dieta je často doporučována vytíženým lidem. Těm, kteří nemají čas jezdit na nákupy, nemají čas vážit a jinak počítat ingredience, a už vůbec nemají čas na vaření. Toto všechno proběhne v rámci profesionální kuchyně a lidem je doručen hotový produkt. Konkrétní jídlo, které si v případě potřeby jenom ohřejí a následně sní. Denně se dají ušetřit desítky minut, ale i několik hodin.

Dieta v krabičce může být na míru konkrétním potřebám

Firmy, které tento typ diety nabízejí, dokážou připravit produkt doslova na míru konkrétním osobám. Primárně je dieta v krabičce určena lidem, kteří chtějí zhubnout. Rozdíl může být v tom, zda jde o jídlo pro muže nebo pro ženu, jelikož každé pohlaví má jiný bazální metabolismus. Stejně tak může být různá i kalorická hodnota denních krabiček, která se liší podle toho, jak je daný člověk aktivní třeba v práci, nebo ve svém volném čase. Krabičky však mohou být určeny i těm lidem, kteří chtějí zlepšit životosprávu, kteří chtějí nabrat váhu, ale i těm, kteří drží určitý druh zdravotních diet.

Domácí krabičková dieta je variantou připravovanou svépomocí

Klasická krabičková dieta je objednána u konkrétní firmy, která jídlo uvaří, naváží, zabalí a doručí. To samozřejmě něco stojí, a ne každý má tolik finančních prostředků, aby si mohl danou dietu dovolit. Proto je stále populárnější domácí krabičková dieta. Založená je na nutnosti nakupovat a také vařit. Nikoliv však těstě před konzumací, ale dopředu. Jídlo je následně zabaleno do jednotlivých krabiček a v následujících dnech konzumováno právě z nich. Řada lidí si tímto způsobem navaří i na několik dní dopředu.