Kila se vás stále drží, i když sportujete? Tyto nejčastější chyby vám vše objasní

Cvičení pro ženy

Pokud nejste spokojení se svou váhou, pustíte se pravděpodobně do nějaké formy hubnutí. Jedna skupina lidí vsadí na zázračné diety a druhá na pravidelnou pohybovou aktivitu, která je jednoznačně vhodnějším způsobem. Co však dělat, když kila dolů nejdou? Měli byste se zamyslet nad tím, kde děláte chybu. Pomůžeme vám tato fakta osvětlit.

Myslete si na vhodnou tepovou frekvenci

Mnoho začínajících sportovců netuší, že by se měli zaměřit během pohybové aktivity na svou tepovou frekvenci. Abyste skutečně docílili požadované redukce tukových zásob, je nutné nastavit ji správným způsobem. Cílem je tedy takzvaná kardio frekvence. Její výši si snadno vypočítáte podle tohoto algoritmu: 220 - (váš věk) x 0,65 pro dolní tepovou hranici a x 0,75 pro horní tepovou hranici. Dejme tomu, že je vám tedy 30, výpočet provedete následovně: 220 - 30 se rovná 190 x 0,65 se rovná 123,5, to je minimální tepová frekvence, kterou byste si měli udržet, pakliže chcete zhubnout. A maximální tep vypočtete takto: 190 x 0,75, což je 142,5.

Zaměřte se i na pravidelný odpočinek a dostatek hodnotné stravy

Když se sportem začnete, můžete mít pocit, že potřebujete promrhané okamžiky dohnat. A tak svému tělu naložíte více, než je zdrávo. Pro účinné hubnutí je dle odborníků podstatný i pravidelný odpočinek. Pohybovou aktivitu si tedy rovnoměrně rozložte do celého týdne a vyčleňte si oddychové dny. Během těch nabírejte energii a relaxujte. V případě, že máte potřebu cvičit denně, střídejte jednotlivé partie při posilování, nebo měňte druh sportu, aby pohyb nebyl jednotvárný. Všichni sportující by měli také jíst hodnotnou stravu. Hladovění není v žádném případě žádoucí. Potřebujete naopak dostatek sil pro sportovní výkony. Zařaďte tedy do jídelníčku bílkoviny, zdravé tuky, sacharidy, zeleninu, ovoce, ořechy, semínka, libové maso.