Ketonová dieta je současný hit. Díky ní lze navodit stav zvaný ketóza, během kterého tělo zcela samo zpracovává tukové zásoby. Z nich čerpá potřebnou energii a díky tomu tuky spaluje. Ty následně mizí tempem, které patří k nejrychlejším napříč řadou jiných dietních programů. Proto je tento typ diety tak populární.

  • Keto dieta je založena na dvou hlavních pravidlech

  • Je to také jednoduchost, kterou se může keto dieta chlubit. Má pouze dvě pravidla, které je třeba dodržovat. První souvisí s příjmem bílkovin. Těch by mělo být ve stravě obsaženo co nejvíce to jenom půjde. Doporučuje se běžné denní dávky i několikrát znásobit. Druhé pravidlo mluví o příjmu sacharidů i jednoduchých cukrů. Těch by mělo být naopak co nejméně. Kombinace daných pravidel povede ke vzniku takzvané ketózy, která je při dietě stavem, který je třeba navodit i udržovat.
Keto dieta

Nízkosacharidová dieta nabízí pestrou paletu jídel

Žádné hladovění, žádná jednotvárná jídla, žádný složitý jídelníček, který bude znamenat hodiny příprav. Nízkosacharidová dieta takový rozhodně není. Nabízí skutečně pestrou paletu zajímavých jídel, které lze konzumovat i dlouhodobě. Řada lidí se až diví, jak je jejich jídelníček zajímavý. Posuďte sami a klidně se podívejte do jednotlivých kategorií jídel na to, co vše si můžete při dietě dopřávat. Nejsou to jenom proteinové koktejly, polévky, nebo třeba omelety či pomazánky. Zkuste i proteinové palačinky, tyčinky, nebo pudinky. Ano, skutečně jídla, která umí ukojit i vaši chuť na něco sladkého. Pokud je minimalizován příjem cukrů a zvýšen příjem bílkovin, jsou naprosto v pořádku.

Proteinová dieta je díky hotovým jídlům nejjednodušší

Nejenom rozmanitost jednotlivých jídel. Výrobci jako Ketomix nebo Chiashake vám díky svým hotovým pokrmům mohou celý program redukce váhy co nejvíce usnadnit. Jak vypadá proteinová dieta v jejich podání? Jednoduše vyberete konkrétní jídlo, které můžete za pár minut konzumovat. Bez vážení, odměřování, složitého vaření a dalších zbytečných věcí, které vás mohou zdržovat. Tak jaké si vyberete?