Ketonová dieta je hit

Co znamená keto dieta? Vše o ketonové dietě - Shutterstock

Ketonová dieta je redukčním programem, který můžeme označit za skutečně velký hit. Je založena na stavu, který se označuje ketóza. Během něco tělo začíná hledat zdroje energie. Ty nachází v uložených tukových zásobách. Z nich začne energii pravidelně čerpat a tím je spaluje. Zajímavý postup, který reálně funguje velmi dobře.

Ketonová dieta vyžaduje hodně bílkovin a minimum sacharidů

Aby byla takzvaná ketóza navozena, je třeba upravit stravovací návyky. Zde ketonová dieta ukazuje, jak jednoduchá je. Prvním krokem by mělo být co možná největší omezení sacharidů, které během dne přijmeme. Druhým krokem je podstatné zvýšení příjmu bílkovin. To jsou dvě věci, které stačí dodržet a které dokážou ke ketóze velmi rychle přispět.

Jaké má ketonová dieta recepty? V hlavní roli jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin

Ty jsou těmi nejdůležitějšími a měly by být konzumovány v co možná nejvyšším množství, jelikož běžný doporučený příjem bílkovin by měl být i několikrát znásoben. Pomohou k tomu jakékoliv druhy masa, stejně jako jsou dovoleny u mléčné výrobky, hlavně potom v podobě tvarohů a sýrů. Jíst se však mohou i salámy, šunky a další druhy uzenin. Velmi dobrým zdrojem bílkovin jsou i vajíčka, které by v jídelníčku také neměly chybět. Když se vše správně nakombinuje tak je vidět, jak zajímavé má ketonová dieta recepty. Ty mohou být velmi rozmanité a stravování tak není ani po měsících držení redukčního programu jednotvárné.

Jaký má ketonová dieta jídelníček a co v něm nesmí být obsaženo?

Základem je výrazné omezení sacharidů. Jaký má ketonová dieta jídelníček? Obecně lze říci, že v něm nesmí být žádné klasické přílohy, jako jsou knedlíky, těstoviny, nebo rýže. To vše jsou potraviny s vysokých obsahem sacharidů. Stejně tak je zakázáno klasické bílé i tmavé pečivo, či běžná sladká jídla. Právě vyloučením těchto potravin je možné snížit příjem sacharidů, i jednoduchých cukrů.

Jak vypadá ketonová dieta na 4 týdny?

Existují dvě varianty. Tou komplikovanější je sestavení vlastního jídelníčku z potravin, které jsou povoleny. Tou jednodušší variantou je koupě hotových jídel. Daná ketonová dieta na 4 týdny obsahuje širokou škálu pokrmů v přesných porcích a s jistotou velké rozmanitosti. Lákadlem je zde i to, že mezi daná objednaná jídla se mohou řadit třeba palačinky, pudinky, ale i různé tyčinky nebo koktejly. Stejně tak můžeme mluvit o těstovinách, polévkách, omeletách a dalších jídlech.