Pojem keto dieta je velmi známým a populárním redukčním programem, u kterého lze používat i celou řadu dalších názvů. Je označován také jako ketonová dieta, nízkosacharidová dieta, ale i proteinová nebo též bílkovinová dieta. Ve všech případech se jedná o jeden a tentýž režim. A právě jednotlivá označení celkem jasně vysvětlují, co je základem jídelníčku a co je naopak zakázáno.

Jak funguje keto dieta?

Princip diety je celkem jednoduchý. Základem je eliminovat sacharidy, ale i jednoduché cukry. Čím méně jich bude strava obsahovat, tím lépe. Právě eliminace sacharidů zajistí, že tělo začne hledat jiné zdroje energie. Ty nachází v uložených tukových zásobách, ze kterých bude čerpat a tuky tak spalovat. Díky tomu není třeba mít obavy z nedostatku energie, z únavy a dalších negativních projevů.

Druhým pravidlem, které keto dieta má, je množství bílkovin. Zde naopak platí, že čím více jich strava obsahuje, tím lépe. Bílkoviny jsou velmi důležité pro lidské svaly. Díky tomu mohou během cvičení růst a také nedochází k tomu, že by vlivem redukce váhy ubývaly, což se může dít u řady klasických diet. Navíc samotné svalstvo se pozitivně podepisuje i na tom, že pomáhají spalovat tuky, tudíž i udržení svalstva za pomocí bílkovin je při redukčním programu prospěšné.

Jak se dostanu do ketózy?

To, že tělo dokáže při hledání energie spalovat vlastní tuky, zní až neuvěřitelně. Jde o však o zcela běžný proces, který je označován jako ketóza. Toto označení je využíváno z toho důvodu, že vlivem vštěpení tukových tkání vznikají takzvané ketolátky, kterou jsou důležitým zdrojem energie pro naše tělo. Díky tomu zvládáme jak běžný denní režim, tak i fyzickou aktivitu.

Ketóza během ketonové diety nenastává hned, ale zhruba za dva až tři dny po úpravě jídelníčku. V tu dobu tělo již ví, že nemá dostatek sacharidů a začíná využívat právě uložené tukové zásoby. V ketóze lze tělo následně udržet týdny i měsíce, a to jenom tím, že bude minimalizován příjem cukrů. A dále maximalizován příjem bílkovin, které pomohou eliminovat to, aby tělo místo z tuků čerpalo energii ze svalů.

Ochutnejte keto dietu

Ochutnávkový balíček

Mnoho lidí si myslí, že keto dieta je jednou z drastických diet, které jsou založeny jenom na konzumaci zeleniny a jednotvárnosti. Tak tomu ale není. V běžných obchodech se dá nakoupit rozmanité zboží, které se může stát základem jídelníčku při nízkosacharidové dietě. Jsou to hlavně různé druhy zeleniny, je to maso, jsou to ryby, dále nechybí ani mléčné výrobky, stejně jako kvalitní šunky a podobné uzeniny, nebo i vajíčka.

Kromě klasických potravin lze využít i různých hotových keto diet. Tedy balíčků jídel, které jsou vyráběny několika společnostmi a které nabízejí ještě větší rozmanitost. Dietní jídelníček tak lze obohatit například o proteinové koktejly, polévky, kaše, pudinky, tyčinky, ale také o proteinové a stále zdravé sladkosti, nebo třeba pečivo. Jídelníček mnohých tak může být i rozmanitější než ve chvíli, kdy nebyla žádná dieta držena.

Bez nakupování, vážení, odměřovaní a složitého vaření

Dobré vědět, že keto dieta se hodí i pro časově vytížené osoby. Na rozdíl od ostatních dietních programů není nutné nakupování potravin ani složitá příprava jídel. Ta si lze koupit již hotová. Nikoliv tak, jak nabízí krabičková dieta – tedy vždy každý den, ale klidně i na několik týdnů nebo měsíců dopředu. A to ve výhodných balíčcích, které nabídnou kompletní a rozmanitou stravu na každý den. Rozmanitost dokládá i to, že aktuálně lze na českém trhu vybírat z nabídky několika výrobců, jako jsou KetoMix, Chiashake, MyKeto, MixSlim, KetoFit, Ketodiet nebo Prodietix.

Jídla jsou dodávána buď ve stavu, kdy jsou po vybalení ihned připravena ke konzumaci, nebo ve stavu dehydratovaném, kdy stačí smíchat s vodou a potom pouze vložit do mikrovlnky, či nalít na pánev. Bez složitých příprav a komplikovaného vaření, jelikož jídlo může být na stole již pár minut od otevření balíčku. I v tom má keto dieta oproti jiným mnohé výhody.

Srovnávač ketonových diet

Nyní už víte, že keto dieta pro své výhody stojí za vyzkoušení. Žádný jiný dietní program není unikátní tím, že by tělo donutil spalovat uložené tuky a žádný není tak jednoduchý v tom, že lze mít k dispozici bohatý výběr již předpřipravených jídel, které lze v mnoha případech buď rovnou jíst, nebo pouze ohřát.

Porovnejte si, jaká keto dieta je pro vás tou nejlepší. Podívejte se na možnosti, které nabízejí jednotlivé značky KetoMix, Chiashake, MyKeto, MixSlim, jak pokud jde o rozmanitost a výběr jídel, tak i jednotlivé příchutě. Vybírat můžete jak jednotlivá jídla, kdy si chcete svůj keto jídelníček sestavovat sami, tak lze vybírat již hotové balíčky se skladbou jídel na několik týdnů, ale i měsíců. Kdo začíná, může mu přijít vhod třeba pouze ochutnávkový balíček, či balíčky jednoho jídla, například snídaně, nebo koktejlu, který je dobrou náhradou dopolední i odpolední svačiny.

Nejpopulárnější výrobky na keto dietu

Kdy začít s proteinovými koktejly v keto dietě? Poradíme vám

Že existuje něco jako proteinové koktejly, to ví řada lidí. Jak těch, kteří drží keto dietu, tak i těch, kteří se rozhodnou sportovat a posilovat. Jak si takový koktejl připravit, to ví každý. Kdy je ale ten správný čas na jeho vypití? V tom vám poradíme. A začneme skupinou těch, kteří se rozhodnou sportovat. Těm je doporučováno dát si tento nápoj po tréninku. Jak proto, že do těla dostanete potřebné tekutiny, tak hlavně proto, že dostane dávku bílkovin, které tak budou ihned k dispozici vašim svalům. Díky tomu budou moci růst tak, jak potřebujete.

Na proteinové koktejly je správný čas, když vás honí mlsná

Pokud chcete držet keto dietu a chcete jíst zdravě, jistě víte, že by do vašeho jídelníčku neměly patřit špatné potraviny, s vysokým obsahem cukrů. A je jedno, zda jde o sladká jídla, zda se jedná o zákusky nebo cukrovinky. Toto všechno je zapovězeno. Co ale ve chvíli, kdy vás takzvaně honí mlsná? To může být na proteinové koktejly ten správný čas. Díky široké škále příchutí, které přirozeně navozují sladké pocity, jsou dobrou náhradou nezdravých sladkostí. Jakmile si něco takového tělo začne žádat, je pravý čas připravit si i správný koktejl.

Na koktejly KetoMix je čas ve chvíli, kdy si chcete dát svačinku

Pokud se rozhodnete držet keto dietu, kterou si chcete co nejvíce usnadnit, jistě sáhnete po možnostech, které nabízejí produkty KetoMix, které vám poskytnou širokou škálu jídel na celé týdny i měsíce. A tak pokud nastane chvíle pro dopolední nebo odpolední svačinu, je dobrou volnou dát si třeba populární vanilkové proteinové koktejly. Právě ty jsou doporučovány jako možná náhrada menšího jídla, z čehož jasně plyne, že mohou nahradit klasickou svačinku. A to platí i obecně, když držíte jakýkoliv jiný, nejenom dietní, stravovací plán. Navíc takové jídlo máte připraveno za pár desítek vteřin, takže i ve chvíli, kdy opravdu spěcháte.

Proteinový koktejl KetoMix – 140 porcí + 20 porcí ZDARMA
20 porcí ZDARMA
4 790 Kč Cena za porci: 30 Kč Zobrazit
Proteinový koktejl KetoMix – 105 porcí + 15 porcí ZDARMA 3 600g
3 690 Kč Cena za porci: 31 Kč Zobrazit
Zobrazit všechny proteinové koktejly

Že se nedá v keto dietě mlsat? Omyl, proteinové palačinky jsou hit!

Máte chuť na palačinky, ale zrovna jste se rozhodli, že budete jíst zdravě? To nevadí. Společně se totiž podíváme na to, jak si připravit nejenom chutné, ale také zdravé proteinové palačinky. První krok je celkem jasný. Měli byste zapomenout na to, z čeho se dělají ty klasické. Tyto recepty potřebovat nebudete. Místo toho si koupíte základ od společnosti Ketomix. Nejenom, že je díky tomu příprava jednodušší. Podstatně více vás zaujmou i nutriční hodnoty, které jsou v době keto diety i zdravého stravování mnohem lepší, než u klasiky.

Proteinové palačinky se připraví velmi jednoduše

Máte, co potřebujete? Pokud ano, stačí si vzít jednu odměrku palačinkové směsi. Tedy zhruba 32 gramů. Toto množství dejte do shakeru a k němu přidejte 100 ml vody. A to nejsložitější je za vámi. Nyní už stačí shakerem jenom důkladně třepat a rázem vytvoříte těsto na proteinové palačinky požadované konzistence. A co dále? Už stačí jenom pánev. Důležité je, aby byla kvalitní, s nepřilnavým povrchem. Pokud má být výsledná palačinka zdravá, nelze používat žádné velké množství oleje, jako jste byli zvyklí dříve. Poté už těsto na pánev jenom nalijete a opékáte z jedné, potom z druhé strany. A je hotovo.

Ketonová dieta dovolí i dochucení

Základní jídlo je hotové. Pokud ho chcete i určitým způsobem vylepšit, tak samozřejmě můžete. Je ale důležité mít jasno v tom, jakým způsobem. Proteinové palačinky Ketomix jsou obecně zdravým produktem a tuto kvalitu je třeba zachovat. Zapomeňte proto na marmelády, čokoládové krémy a další. Toto zakazuje nejenom ketonová dieta, ale i jakýkoliv jiný stravovací program. Jako vhodná náhrada může přijít vhod tvaroh, skořice, stejně jako kvalitní javorový sirup. Též se může jednat i o ovoce, ale je třeba dát pozor jak na množství, tak jeho obsah sacharidů.

KetoMix Proteinová palačinka 320 g (10 porcí)
520 Kč Cena za porci: 52 Kč Zobrazit
Mix Slim Dietní palačinky - 10 porcí
399 Kč Cena za porci: 40 Kč Zobrazit
Zobrazit všechny proteinové palačinky

Proteinové polévky vás naučí, že není správné tento typ jídla vynechávat

V podstatě už ve školce nebo na základní škole došlo k tomu, že jsme začali vynechávat polévku. Mnohdy zcela nepochopitelně, jenom kvůli ostatním. Později se tyto návyky přenesly i do našeho stravování v rámci rodiny. Přitom odborníci na stravu shodně potvrzují, že polévka by měla být součástí každého správného a plnohodnotného obědu. Pokud jim znovu plánujete přijít na chuť, zkuste proteinové polévky. Právě díky nim se můžete opět vrátit k jejich konzumaci.

Proteinové polévky jsou ve stravě velmi důležité

Platí to nejenom o nich, ale i o jakékoliv jiné, kvalitní a zdravé polévce. Ta má primárně formu teplého předkrmu. Nejenom, že navnadí naše chuťové pohárky, ale také připraví žaludek na to, že se chystá i hlavní chod. Proto je polévka také základem několika chodových menu v restauracích. Pokud navíc půjde o krémové proteinové polévky, tak do sebe dostanete řadu důležitých látek, a to nejenom v podobě bílkovin. Tím výrazně prospějete svému tělu. A co více, polévka vás také částečně zasytí, takže hlavního chodu stačí méně. Tím se nebudete přecpávat a můžete svůj kalorický příjem udržet v normě.

Polévky doporučuje i keto dieta, díky nim bude jídelníček rozmanitější

Praktické výhody polévek jsme téměř zmapovali. Mezi jednu z takových patří i to, že daný druh polévek doporučuje keto dieta, což naznačuje, že jde jak o zdravou, tak i nízkosacharidovou a také nízkokalorickou součást stravy. A to stále není ten poslední důvod, proč tento pokrm do jídelníčku zařadit. Nejlepší bude ukázat si příklad, kterým je sýrová proteinová polévka. Ta je jasnou ukázkou toho, že o polévkách se nemusí nutně mluvit jenom jako o obyčejném vývaru z masa nebo ze zeleniny, ale o velmi zajímavé a hlavně chutné pochoutce. O takové, kterou si musíte zamilovat už po prvním soustu. Zkuste a uvidíte sami.

KetoMix Proteinová kari polévka s kuřecí příchutí (10 porcí) 250 g
520 Kč Cena za porci: 52 Kč Zobrazit
Chia Shake Dietní polévka sýrová 300g
399 Kč Cena za porci: 40 Kč Zobrazit
Zobrazit všechny proteinové polévky

Proteinové tyčinky tělu dodají nejenom bílkoviny, ale i důležitou vlákninu

Hubnutí často nemusí být jednoduché. Počítáte kalorie, snažíte se nehladovět, chcete zvyšovat příjem bílkovin a vlákniny a zároveň nechcete hladovět. A také si chcete čas od času dát něco dobrého. Dá se všechno tohle dohromady spojit? I když si mnoho lidí myslí, že nikoliv, tak ti co vyzkoušeli proteinové tyčinky, mluví o tom, že ano. A že je to celkem jednoduchá věc. Podívejte se, co vše dokážou vašemu tělu dodat.

Proteinové tyčinky jsou skvělým zdrojem bílkovin

To si odvodí každý, už podle názvu. Bílkoviny se totiž nazývají proteiny a tak je jasné, že pokud už máme toto slovo v názvu, rozhodně jich budou proteinové tyčinky obsahovat více než dost. A to si můžete snadno potvrdit už ve chvíli, kdy se podíváte na jejich složení. Jedna klasická tyčinka, třeba od známého výrobce KetoMix, má hmotnost 40 gramů. A jedna jediná obsahuje celých 10,4 gramů bílkovin. To je více než jedna čtvrtina jejího objemu. V tomto směru je celkem jasné, že jako zdroj proteinů jde o jednu z dobrých variant. Nejde ale o jediné látky, které tělu po snědení dodáte.

Nízkosacharidová dieta funguje lépe, když máte dostatek vlákniny

Ostatně to platí o jakémkoliv dietním režimu. Vláknina pomáhá zajistit tělu pocity sytosti, stejně jako pozitivně ovlivňuje lidské trávení. A tak by se mělo hledět na to, aby jí tělo mělo dostatek. A jelikož nízkosacharidová dieta doporučuje tyto tyčinky, dá se očekávat, že ani ta v nich nebude chybět. A skutečně. V jedné jediné najdete celých 10,6 gramů vlákniny. A to je podobně jako u bílkovin pořádná dávka. A je jedno, zda to jsou vanilkové proteinové tyčinky nebo ty jahodové či čokoládové. U všech jsou takto vysoké hodnoty samozřejmostí. A tak když už při keto dietě nemůžete celozrnné pečivo, můžete hodnotu vlákniny doplňovat i jinak. A navíc při tom můžete poměrně příjemně mlsat.

KetoMix Proteinové tyčinky s příchutí jahody 16 x 40 g
480 Kč Cena za porci: 30 Kč Zobrazit
KetoMix Proteinové tyčinky s příchutí čokolády 16 x 40 g
480 Kč Cena za porci: 30 Kč Zobrazit
Zobrazit všechny proteinové tyčinky

Konjakové těstoviny dobývají svět. Seznamte se s unikáty

Trendy ve stravování se stále mění. Jednou je tu jedna věc, potom zase jiná, a čas od času se objeví něco, co můžeme označit za věc zcela unikátní. Do této kategorie se rozhodně řadí i konjakové těstoviny, o kterých můžeme říci, že v současné době jasně dobývají svět. Proč? Pro své unikáty. Jsou v podstatě náhradou klasických těstovin. Nejenom, že zaujme jejich dobrá chuť, ale je to také snadná příprava, kterou zvládne i začátečník. Od toho se odvíjejí i možnosti použití. Tam, kde se dá použít klasika, můžete zvolit i tuto trendy alternativu.

Konjakové těstoviny mají unikátní nutriční složení

Jdeme na další unikát, který toto jídlo má. Jde o nutriční složení. Zatímco u klasických těstovin vás často trápí jak vysoká kalorická hodnota, tak i vysoký podíl sacharidů, tak v tomto případě vás nic z toho trápit nemusí. Konjakové těstoviny ukazují, že když dobře hledáte, dají se najít i přílohy bez sacharidů. Navíc s naprosto minimálním obsahem kalorií. Co to znamená v praxi? Že se mohou stát součástí řady diet, kde jsou klasické přílohy vyloučeny. Také to znamená to, že mohou být součástí různých zdravých jídelníčků. A hlavně – když máte opravdu hlad, klidně si dejte pořádnou porci. Vaši postavu to neovlivní.

Glukomanan je hlavní surovinou těstovin SlimPasta

Podle názvu jste jistě odvodili, že hlavní surovinou daných těstovin bude konjak. To jste odvodili správně. Je to specifická rostlina, známá hlavně v Asii. Z ní se následně získává látka, kterou je glukomanan, ze které se jednotlivé druhy těstovin tvoří. A podobně jako u těch z mouky, tak i zde můžete vybírat z řady možností. Může se jednat o špagety, penne, nebo třeba i asijské nudle. A to není vše. Látka zvaná glukomanan se může použít také na výrobu speciální rýže, která je také nekalorickou a bezsacharidovou náhradou té klasické.

Nah Foods ltd Výhodný balíček Slim Pasta Penne (25 ks)
1 594 Kč Cena za porci: 64 Kč Zobrazit
Nah Foods ltd Výhodný balíček Slim Pasta rýže (25 ks)
Zobrazit všechny proteinové přílohy

Zhubněte tolik, kolik potřebujete

Unikátní je keto dieta tím, že může být určena jak těm, kteří potřebují zhubnout pouze pár kilo, tak těm, kteří chtějí na své váze zapracovat opravdu výrazně. Držet ji totiž lze jak krátkodobě, tak samozřejmě i dlouhodobě. Je jenom na vás, jaké cíle máte stanoveny.

Dieta i pro toho, kdo neumí moc dobře vařit

Tento dietní program je unikátní i tím, že se může hodit tomu, kdo není v kuchyni jako doma. V takovém případě je správnou volbou sáhnout po již hotových jídlech, která zvládne připravit i začátečník. Na čem jsou vlastně tyto keto dieta recepty postaveny? Obvykle stačí jídlo vybalit z obalu a sníst, jindy ho stačí rozmíchat s vodou nebo v případě potřeby ohřát, uvařit či upéct. Žádné složité technologické postupy ani nekonečné soupisy surovin. Důležité podotknout, že keto dieta recepty jsou maximálně jednoduché. Jídlo si může tímto způsobem „uvařit“ i ten, co se kuchyni dlouhé roky raději vyhýbal.

Na pultech obchodů lze najít vše potřebné

Hubnout díky ketonové dietě lze dvěma způsoby. Buď jednoduše: pomocí hotových nachystaných jídel se snadnou přípravou, nebo klasicky. Když nám určuje keto dieta co jíst, musíme se držet dvou základních pravidel. Tím prvním je eliminovat sacharidy a jednoduché cukry, a tím druhým je zvýšit příjem bílkovin. Od toho se následně odvíjí samotná keto dieta jídelníček. Zatímco u koupených balíčků si nemusíme nad ničím lámat hlavu, při výběru jídel v obchodech už to může být složitější. Ale ne tolik, aby se redukční program nemohl dodržovat i tímto způsobem.

Řada lidí může být často překvapena z toho, že sacharidy jsou například v jakémkoliv pečivu - i tmavém pečivu a celozrnném pečivu. A jsou také v rýži nebo v těstovinách, či dokonce v bramborách. I proto tyto a mnohé další potraviny ketogenní dieta zakazuje. Co naopak doporučuje, to jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin, které jsou v pravidelném denním příjmu nezbytné. Jaké má tedy keto dieta zásady v tomto směru? Ideální je jíst například dostatek vajec, správných mléčných výrobků, ale i ryb, nebo také kuřecího i krůtího masa. Toto je krátký výčet těch potravin z obchodů, které jsou na bílkoviny velmi bohaté a měly by tvořit stěžejní část jídelníčku.

Obavy se během chvíle rozplynou

Stejně jako u každé jiné diety, může mít řada lidí obavy z toho, jak to zvládnou. Stačí si však přečíst některé keto dieta zkušenosti a je jasné, že jednodušší redukční program patrně ani není. Už samotná prvně položená otázka, co je keto dieta, to jasně dokládá. Jde o dietní režim bez počítání kalorií a vážení jídla, založený jenom na tom, že se z jídelníčku odstraní sacharidy a přidají bílkoviny. Kdo tyto dvě pravidla dodrží, ten zná hlavní dietní princip. Nic podstatnějšího v podstatě není nutné vědět.

A i když jsou některá jídla omezena, neznamená to, že se tento redukční program řadí mezi ty drastické, založené na odmítání jídla a hladovění. Právě naopak. Bílkovinná dieta má za úkol primárně omezit příjem sacharidů a dostat tělo do takzvané ketózy. Během ní nejenom že nebude mít hlad, ale bude mít také dostatek energie, které si tělo vezme právě z uložených tukových zásob, které budou díky tomuto využití spalovány, a tak budou postupně a rychle mizet.

Zdroj: Ketomix.cz

Také slavní hubnou s pomocí keto diety

Že je keto dieta velkým hitem, to jasně dokládá i její úspěch jak mezi obyčejnými lidmi, tak i mezi slavnými osobnostmi. Kdo hledá keto dieta recenze, ten rozhodně narazí i na tu od Mahuleny Bočanové. Tato sympatická herečka a moderátorka se rozhodla eliminovat přebytečná kila právě tímto způsobem. A podle všeho si ho doslova zamilovala. Z rozhovoru s ní jasně plyne, že na tento dietní programu nachází především pozitiva a její výsledná keto dieta recenze rozhodně není negativní. Naopak. Hlavní klady vidí nejenom v tom, že dieta funguje, ale také v tom, že není nutné ani počítat kalorie, ani není nutný pohyb, pokud se člověku nechce. A navíc člověk zjistí, v čem všem co dříve jedl, je cukr. A že žít bez něj není až tak složité.

Proteinové koktejly a káva
Pít nebo nepít kávu? Nejdůležitější fakta a mýty o populárním nápoji

Pro mnoho lidí neexistuje úspěšné ráno bez šálku aromatické malé černé kávy. Podle výzkumu nejvíce kávy spotřebují Finové, a to až 66 %. I u nás je tento černý nápoj nedílnou součástí každého dne… Číst článek

Mléčná dieta
Kefír je zdravější než přírodní jogurt. Pomáhá střevům a imunitě.

Řadí se doslova k pokladům. Lidé kefír, tento mléčný nápoj, znají už od pradávna. Vrtá vám hlavou, jestli sáhnout po jogurtu, podmáslí nebo kefíru? Vyberte si posledně jmenovaný, je to ta nejlepší… Číst článek

Chcete zhubnout? Vynechejte ze stravy tyto druhy ovoce

Ovoce je velmi důležitým prvkem zdravé a vyvážené stravy. Tvoří bohatý zdroj vitamínů a minerálů nezbytných pro správné fungování těla. Podle některých odborníků ale některé druhy ovoce mohou být… Číst článek

Proteinové omelety - Shutterstock
V jaké formě jsou vajíčka nejzdravější?

Vejce smažená na slanině, míchaná vejce s houbami, vejce natvrdo nebo naměkko, omeleta nebo pošírované vejce? Všechny možnosti jsou chutné, ale ne všechny jsou stejně snadno stravitelné. Jak… Číst článek

Zeleninové šťávy
Pískavice řecké seno vám pomůže zhubnout

Pokud nemáte rádi indickou a blízkovýchodní kuchyni, semena pískavice řeckého sena asi neznáte, přitom tvoří jednu ze složek kari směsi. Její využití tím ale ani zdaleka nekončí. Pískavice se používá… Číst článek

Shutterstock.com - goji, Kustovnice čínská
Goji: K čemu pomáhají plody kustovnice čínské?

V Číně už velmi dlouho lidé pěstují plodinu, které podle této lokality také získala svoje jméno. Kustovnice čínská. Dobře se jí daří také v himalájských oblastech, a to hlavně v Nepálu a Tibetu.… Číst článek

Shutterstock.com - Bolest hlavy a stres
Hubnutí filozoficky: Jak změnit zažité vzorce chování a shazovat kila?

Základem efektivního hubnutí je také psychická pohoda. Nebudete-li psychicky v pohodě, kila dolů zkrátka nepůjdou, to je jasné. Jak toho ale docílit? Nedělejte si s z ničeho hlavu. Naučte se přijímat… Číst článek

Krabičková dieta a hotová jídla, proteinová jídla - Shutterstock
Co rozumíme vyváženou stravou? Nejde jenom o kalorie, ale i složení jídelníčku

Nutriční hodnota potravin je nesmírně důležitým faktorem při stanovení zdravého jídelníčku. Kalorie, tedy energetická hodnota jídla, ale rozhodně nejsou všechno. Ano, pomohou vám uvědomit si, kolik… Číst článek

BMI kalkulačka - Jaké je Vaše BMI?
Jaké byly počátky počítání kalorií?

Dějiny diet sahají hodně daleko do minulosti. S moderním přístupem k nim se ale setkáváme zhruba posledních sto let. Teprve doba po 1. světové válce přináší první rozumný dietní nápad. Americká… Číst článek

Velikonoční slevový kód na 20% slevu u KetoMixu uvnitř!
Velikonoční slevový kód na 20% slevu u KetoMixu uvnitř!

S KetoMixem hubnete pohodlně i o Velikonocích! Využijte slevový kód VELIKONOCE20 a připravte si svou vlastní nízkosacharidovou velikonoční výslužku. Sleva 20 % navíc na všechny nezlevněné produkty… Číst článek

KetoMix.cz - 20% sleva na vše uvnitř! Klikněte si pro slevu!
Slevový kód KetoMix uvnitř! Jen do půlnoci 28.3. 20% sleva navíc!

Čekali jste na vhodný moment, kdy odstartovat dietu? Tak ten je právě tady – máme pro vás exkluzivní slevový kód. Sleva 20 % navíc na všechny nezlevněné produkty platí jen do úterní půlnoci.  Kód… Číst článek

KetoMix.cz - 20% sleva na vše uvnitř! Klikněte si pro slevu!
POZOR! Jen do půlnoci 21.3. slevový kód KetoMix: 20% sleva navíc uvnitř!

Všechny nezlevněné produkty nakoupíte opět za méně. S časově omezeným kódem získáte 20 % slevu na to nejlepší z nabídky společnosti KetoMix. Máte poslední šanci získat slevu 20 % na produkty ketonové… Číst článek

Načíst další články