Káva jako dobrý pomocník a zároveň nepřítel při hubnutí

Proteinové koktejly a káva

Káva je jedním z nejpopulárnějších nápojů na světě. Mnoho lidí si bez ní nedokáže představit ráno, a jiní den. My se na ni zaměříme z celkem netradičního pohledu, který souvisí s hubnutím. Tento světoznámý nápoj je totiž unikátní v tom, že nám dokáže pomoci, ale zároveň může i škodit.

Pomocník při spalování

Jak je možné, že tělo spaluje tuky? Může za to náš metabolismus. Právě ten se kromě jiného podepisuje i na úbytku tukové hmoty v našem těle. Logicky platí, že čím je náš metabolismus rychlejší, tím rychleji mizí i tuková zásoby. Káva se tak stává jakýmsi stimulantem, který metabolismus doslova nakopne. Tělo začne pracovat rychleji a tuky mizí lépe. V tomto směru je káva, ale i jiné nápoje s kofeinem dobrým pomocníkem.

Zdroj potřebné energie

Káva je díky kofeinu nejenom „nakopávačem“ metabolismu, ale je i zdrojem energie. Sice na krátkou chvíli, ale i to může stačit. Příkladem je jakýkoliv pohyb, kdy ze sebe díky kofeinu a energii kterou dá, dokážeme vydat skutečné maximum. Makáme více, ve větší intenzitě a tím přispíváme k tomu, že se tuky spalují rychleji. I tady je jasné, že se káva může stát naším dobrým pomocníkem.

Nikdy nezapomínejme na negativa s kávou spojená

Jsou tu ale i negativní věci. Některé ovlivníme už my sami, tím jak kávu pijeme. Pokud ji pijeme slazenou, dostáváme do těla mnoho jednoduchého cukru, což je spíše na škodu. Ani pití s mlékem nebo se smetanou není moc vhodné. Ať už také pro možný obsah sacharidů, tak i pro vyšší obsah tuků, které se v našem těle následně uloží.

Druhým negativem může být možná závislost na kávě, konkrétně na kofeinu. Je to stejné, jako s jakoukoliv jinou drogou. Pokud tělo látku nemá, začnou se objevovat problémy. Mezi ty se řadí třeba i zvýšená nervozita. A jak je známo, právě dlouhodobé psychické problémy hubnutí spíše brání, než aby nám pomáhaly.

Třetím rizikem je nadměrná spotřeba kofeinu, která může způsobovat vaše ponocování a neschopnost usnout. Tělo tak bude mít spánkový deficit, což se podepíše na celkovém nedostatku energie a tedy na velké únavě. Nejenom, že budete fungovat v jakémsi omezeném režimu, ale budete mít problém zvládnout i běžný den. Na jakoukoliv aktivitu tak nebudete mít ani pomyšlení, což vaši cestu k dokonalé postavě výrazně zpomalí.