Je nejvyšší čas začít hubnout do plavek. Jak to stihnout?

Hubněte do plavek! Správná dieta na léto.

Současná opatření, která byla vyhlášena už v uplynulém měsíci, vypadala poměrně tvrdě. Vše se ale začíná postupně uvolňovat, což znamená jediné. Pokud jste si před pár týdny mysleli, že celostátní karanténa způsobí, že se letos k vodě nepodíváte, opak je pravdou. A i když možná nebudete moci vyrazit nikam k moři, nezapomínejte na to, že i u nás je mnoho míst, kde si vody užijete více než dost. Jsou tu rybníky, přehrady, přírodní nádrže, jezera, ale i řeky, nebo řada koupališť. Všude tam se ukážete v plavkách a všude tam budete chtít vypadat dokonale. Jak na to?

Základem je změna stravy

První krok je jasný. Je třeba upravit své stravovací návyky. Jako první byste měli ze svého jídelníčku vyloučit vše špatné, co v něm nemá být. Jsou to jak sladká jídla, plná jednoduchých cukrů a sacharidů, tak to jsou i jídla tučná. A je jedno, zda tuk obsahují, nebo se na něm připravují. Také pozor na různé produkty plné chemie, nebo jídla s nadměrným obsahem soli. Když toto všechno eliminujete, je na místě si ještě spočítat kalorickou skladbu vašeho jídla. Zde je pravidlo jednoduché: příjem by nikdy neměl přesahovat výdej.

Když jste udělali pár základních a také nezbytných věcí, je třeba zaměřit se na to, jaký dietní program zvolíte. Někdo bude počítat a hlídat kalorie, jiný dá přednost zvýšení kalorického výdeje a další zvolí ketonovou dietu. Dnes jeden z největších hitů, ať už z hlediska jednoduchých pravidel, tak z hlediska pestrosti jídelníčku, tak z hlediska toho, že během pár dní naučíte své tělo, aby samo spalovalo své tukové zásoby.

Bez sportu to nepůjde

Jakmile upravíte svůj jídelníček, ještě nemáte vyhráno. Hubnutí do plavek je specifické tím, že vás přímo nezajímá jenom to, kolik ukáže váha, ale hlavně to, jak v plavkách budete vypadat. Proto je třeba přidat i nějakou tu sportovní aktivitu. V první řadě proto, že tím zrychlíte a zefektivníte samotné spalování tuků a ty budou mizet mnohem rychleji.

Sportovní aktivita je však důležitá také pro posílení, ale i vyrýsování vašeho těla. Nejde jenom o to, zbavit se tuků, ale jde také o to, aby vaše tělo vypadalo mnohem pevněji a v plavkách tedy dokonale. A tohoto jídlem nikdy nedosáhnete. Sportovní aktivita je tedy nutností. Jak kardio, pro zrychlení spalování, tak i posilování, pro vyrýsování vaší postavy.

Zaměřte se na problémové partie

V běžném oblečení sice můžete vypadat celkově dobře. Ale co v plavkách, kde je vidět téměř celé vaše tělo? Zde mohou být určité nedokonalosti patrné i po zhubnutí. Jak se jich zbavit? Zde už je třeba postupovat cíleně a zaměřit se na problémové partie. Obvykle jde o břicho, hýždě, nebo také boky. Nejlepší je ke své klasické sportovní aktivitě přidat i cviky na tuto oblast.

Za pár měsíců se nepoznáte

Je duben, a tak na zhubnutí do plavek máte stále dostatek času. Z důvodu zavřených hranic nepředpokládáme, že byste v květnu nebo červnu mohli vyrazit na jih k moři. A tak první možnost koupání patrně nastane až během nejteplejších letních měsíců, v červenci a srpnu. Do té doby máte na hubnutí stále dost času. Věnujte se mu intenzivně a pravidelně a uvidíte, že se za daný čtvrt rok dost možná nepoznáte.