KetoMix Proteinový koktejl na 3 týdny
Proteinový koktejl na hubnutí je neochucený, k němu si prosím vyberte ZDARMA příchutě. Intenzitu chuti a sladkost volíte sami přidáním nebo ubráním…
Když se řekne zima, pro většinu lidí je to bohužel synonymum přibírání na váze. Venku je chladno, sníh a mráz, pohyb je omezený a vlivem nepěkného počasí se nám do něho ani moc nechce. Málokdo se takříkajíc dokope k pravidelným návštěvám fitness centra nebo pravidelnému pohybu v domácím prostředí. Vydatná strava, která zimní období provází mnohdy nepostrádá kalorické sladké a tučné bomby – potřebujeme se přece něčím zahřát. To znamená kila navíc. Musí to ale tak být vždy? Nemusí!
Jak si tedy v zimě poradit s tím, aby ručička váhy zbytečně nestoupala? Jednoduše. Jde to. Klíčem k úspěchu je správný výběr potravin, které vás jak zasytí, tak přinesou tělu potřebné živiny, a přitom neznamenají žádné kilogramy navíc. Musíte jenom být při nákupech trochu obezřetnější. Nenaslouchat prvnímu volání hladového žaludku a vybírat s rozumem a uvážlivě. Poté zjistíte, že to jde.
Zdroje zeleniny, tedy vitamínů jsou v zimním období omezené. Samozřejmě, v supermarketech toho najdete v oddělení ovoce a zeleniny spoustu, nicméně se většinou jedná o skleníkové produkty z dovozu – třeba rajčata ze Španělska, která sice vypadají pěkně, ale moc živin prostě nepobraly. Nemají jak. Proto je to všechno pěkné, ale většinou i předražené a nutričně nepříliš hodnotné. Po čem tedy v zimním období sáhnout? Skvělou volbou je kysané zelí. Naši předkové ho měli jako zimní zásobárnu vitamínu C a my bychom to měli dělat stejně. Obsahuje spoustu vlákniny, která zaplní žaludek a nejde na tloušťku. Kdo si pod pojmem zelí představí hlavně knedlo, vepřo, zelo, měl by jít do sebe. Tohle na mysli nemáme. Připravte si skvělou zelňačku, po které nepřiberete ani deko nebo jezte kysané zelí jako salát – je mimořádně zdravé a vypijte i šťávu, která důkladně vygruntuje vaše zažívání.
Tělo prostydlé zvenku si přímo říká o nějaký horký nápoj. Spousta lidí hodně sladké čaje nebo si udělají třeba čaj s rumem – cukr a alkohol jsou ovšem jenom prázdné kalorie. To je chyba. Ano, takové nápoje vás krátkodobě zahřejí, ale nic dalšího, žádnou výživovou hodnotu vám nepřinesou. Jak se tedy v zimě zahřát a nic nepřibrat? Naštěstí máte i jiné volby. Výborné jsou pečené čaje, tedy čaje z pečeného ovoce. Jsou chutné a přírodní ovoce vám neuškodí, právě naopak. Dále si přidávejte do čaje skořici. Příjemně ho dochutí a je i studiemi prokázáno, že má příznivý vliv na stabilizaci glykémie, proto je vhodná i pro diabetiky. Dokáže ji snížit až o 30 %. Výborný je i zázvor, který prohřeje, pomáhá proti nachlazení a nestartuje metabolismus. Pokud jde o slazení nápojů, jděte přírodní cestou a pokud možno se vyhněte rafinovanému cukru nebo umělým sladidlům. Využijte sušené ovoce nebo vyzkoušejte třeba stévii.
V zimě to chce maso, které zasytí, tímto pravidlem se řídí spousta lidí. Proto také sáhne i po mase, které v jiných ročních obdobích vynechává. Třeba po tukem prorostlé vepřové s knedlíkem. Ruku na srdce, které tím samozřejmě trpí, opravdu musí zimní jídelníček obsahovat zrovna tohle? Z masa můžete přece vybírat i mnohem zdravější varianty. Co takhle sáhnout po rybách, na které je náš nejenom zimní jídelníček obvykle velice chudý? Sáhněte do domácích vod – například pstruh je vynikající a nutričně hodnotnou rybou. Nebo zkuste mořské ryby – aljašská treska je výbornou a běžně dostupnou rybou. Nemusíte se spokojit jenom s pečením. Udělejte si rybu třeba dušenou se záplavou zeleniny. Takový pokrm vás zahřeje, zasytí a navíc přinese omega 3 nenasycené mastné kyseliny, kterých konzumujeme málo a chybí nám.
V zimě také více než kdy jindy toužíme po sladkostech. Máme pocit, že nám dodají energii. Tenhle pocit se ale dá vyřešit i trochu jinak, než jenom návštěvou nejbližší cukrárny, která se logicky projeví na naší váze. Opět sáhněte po přírodních zdrojích. Výborné je sušené ovoce. Prozíraví lidé si v létě nasuší z vlastní zahrady, pokud ji ale nemáte, nebo vás tohle nenapadlo, kupte si sušené ovoce podle vlastní chuti. Sušené meruňky, švestky. Ovšem pozor, i tohle ovoce obsahuje cukr, takže se jím nepřejídejte. Naši předkové měli skvělý zimní recept – na podzim si nasušili křížaly z jablek a hrušek, které pak v zimě zobali. Následujte je. Ovesná kaše se dá připravit na tisíc způsobů – se sušeným ovocem a oříšky. Zdravou sladkost máte připravenou velmi rychle. Kdo chce, může přidat trochu medu, ale ani s ním to příliš nepřežeňte. Vločky s mlékem se dají připravit ještě rychleji a také je můžete doplnit třeba rozinkami. Takové sladkosti obsahují spoustu vlákniny, takže se z nich sacharidy budou uvolňovat postupně, a přesně to je také žádoucí.
Další skupinou zimních jídel jdoucích na tloušťku jsou chipsy. Koho by za chladného zimního večera nelákalo otevřít pytlík, zalézt si pod deku a pustit si nějaký televizní program nebo oblíbený film? Mnoho lidí má přesně takové představy o pohodovém večeru. Že to pro naši linii není zrovna dobrá volba, je jasné. Zvlášť, když to uděláte denně. Co s tím? Existuje i jiná varianta. Nastrouhejte na plátky kořenovou zeleninu – mrkev, petržel a celer. Zakápněte kapkou olivového oleje a zapečte v troubě. Máte zdravé zeleninové chipsy, které se směle můžete u televize vychutnat a pro vaše tělo to nebude znamenat kilogramy navíc.
Proteinový koktejl na hubnutí je neochucený, k němu si prosím vyberte ZDARMA příchutě. Intenzitu chuti a sladkost volíte sami přidáním nebo ubráním…
Dietní balíček na hubnutí. Chia Shake Nízkosacharidová dieta (Dieta low carb) na 4 týdny - 140 jídel. Zhubněte s Nízkosacharidovou dietou již za měsíc.