Jak zvládnout dietu? Držte se těchto důležitých rad

Hubnutí ve dvojici

Mnoho lidí svou dietu ukončí dříve, než bylo původně v plánu. Důvodem je to, že ji prostě nezvládají. Pravdou je, že mnohé důvody nejsou spojeny jenom se špatně zvoleným režimem, ale i se špatným cílem, nebo s nedostatkem motivace. Jak vše zvládnout a skutečně zhubnout? Držte se těchto rad.

Správný dietní režim je základ

Pokud zvolíte některou z drastických metod a rozhodnete se ji držet několik týdnů, je to předem odsouzeno k neúspěchu. Takové diety jsou spíše krátkodobé, na pár dní. My je však vzhledem k rizikům nedoporučujeme vůbec. Lepší je zvolit přijatelnější stravovací plán. Tím je třeba ketonová dieta, která staví na rozmanitosti, dostatku jídla a jednoduchosti jídelníčku.

Stanovte si reálný cíl

Dalším bodem, jak zvládnout dietu, je stanovení reálného cíle. Pokud vážíte 100 kilo a chcete do dvou měsíců zhubnout na 80, jste už předem odsouzeni k tomu, že to vzdáte. Váš cíl by měl odpovídat několika shozeným kilogramům za měsíc. Potom bude reálné ho plnit a tím získáte motivaci na další týdny.

Nehubněte sami

S druhým člověkem se můžete nejenom podporovat, ale můžete sdílet zkušenosti, rady a recepty. Dále nezapomínejte na to, že člověk je tvorem soutěživým. Kdo z vás by se chtěl shodit před kamarádem nebo kamarádkou tím, že to vzdá? Stejně to vidí i váš hubnoucí partner. Díky tomu vydržíte, i když vlastně z jiného důvodu, než jste si mysleli na začátku.

Odměňte se

Pokud se vám dlouhodobě daří dodržovat svůj dietní plán, chce to odměnu. Říká se jí cheat day. Tedy den, kdy si můžete dopřát nikoliv to co předepisuje dieta, ale to, co máte rádi. Tato odměna vám dodá motivaci na následující období. I tady však pamatujte na určitou střídmost a nebuďte jako utržení ze řetězu.

Plánujte a přemýšlejte

Změnit ze dne na den své návyky může být náročné. Proto je třeba plánovat a přemýšlet nad každým dne. Pokud jako vytížená osoba nemáte času na zbyt, dá se vše vyřešit například hotovým proteinovým jídlem, které je jako stvořené pro populární keto dietu. V tu chvíli není třeba ztrácet čas plánováním, přemýšlením, nakupováním, doměřováním a vařením jídel.