Jak zabránit ponorkové nemoci při lockdownu? Cvičte online

Cvičení Shutterstock.com

Být zavřený doma a pracovat z domova je pro spoustu lidí hodně náročné. Přináší to obrovský nápor na psychiku. Se svými nejbližšími sdílíte malý prostor 24 hodin denně, což dříve neexistovalo. Ráno jste se rozprchli, dospělí do práce a děti školy a sešli jste se až večer. Teď jste ale spolu stále, neodpočinete si jeden od druhého. Už po pár dnech můžete pociťovat pořádnou ponorku. Jak z toho ven? Vyzkoušejte si v pohodli domova některou z lekcí online cvičení. Určitě vám pročistí hlavu.

Když pohyb chybí

Pobyt ve čtyřech stěnách je pořádně náročnou disciplínou, i když se to možná na první pohled nezdá. Po pár dnech společného trávení veškerého času najednou zjistíte, že to, co vám kdysi připadalo na vašich blízkých neodolatelné, vám teď leze pořádně na nervy. Kromě toho vás štve i skutečnost, že se pohybujete v začarovaném kruhu. Pracujete z domova, sedíte u počítače, najíte se, zase sedíte u počítače, zase jíte a vrchol vaší aktivity je, že jdete nakoupit nebo na krátkou procházku. Přitom jste dříve byli zvyklí žít aktivním životem venku. Sportovat. Chodit do fitness centra a posilovat tam svoje nedokonalé tělo. Vyrazit na kruhový trénink. Dámy na aerobik, pilates, nebo například hodiny zumby, muži potrápit tělo činkami. To všechno vám nyní zoufale chybí.

Vyplavení adrenalinu pomůže

Pohyb je přitom lékem i pro psychiku. Vyplavený adrenalin v krvi poté vám pomůže utřídit si myšlenky. Najednou se nezabýváte nepodstatnými hloupostmi, soustředíte se na důležité věci. Osvěžíte mysl. Úspěšně odbouráváte stres. Máte sami ze sebe dobrý pocit. Jenže jak si tento pocit vytvořit, když nemůžete vyrazit na svoje oblíbené sportovní lekce, protože fitka a sportovní centra jsou zavřená? Recept je jednoduchý. Vyzkoušejte cvičení online. V nabídce je více než 300 online lekcí, ze kterých si vybere opravdu každý podle svého gusta.

Tipy pro muže i ženy

Dámy, chodily jste na pilates a váháte, zda to zvládnete i doma bez zkušené lektorky? Nebojte se, není to tak složité. Online lekce vám napoví. I když jste třeba začátečnice, které nemají mnoho zkušeností, obavy nejsou namístě. Pusťte se do toho. Muži mohou vyzkoušet, jak se rychle dostat do formy, protože sedět u televize a lenivět rozhodně není dobré. Pomůže třeba krátký workout, hiit, tabata, posilování nohou či břicha. Jóga se hodí pro zklidnění pro obě pohlaví a mohou ji praktikovat i děti. Když si každý z rodiny najde čas na online cvičení a vybere si to, co mu nejvíce vyhovuje, jaký bude výsledek? Skvělý. Ponorka zmizí.

Sportoviště může být v ložnici i obývacím pokoji

Byt se u vás v různých denních časech promění na improvizovanou tělocvičnu. V deset hodin žena cvičí jógu na podložce v ložnici. Chce zharmonizovat svoje tělo a mysl, aby zvládla děti, které zatím mají online výuku. Odpoledne se muž v obývacím pokoji věnuje hiit tréninku, aby si protříbil mysl z firemní online porady, která proběhla dopoledne přes skype. Krátkou rozcvičkou se později odpoledne zabaví i děti, když už mají moc energie a s kamarády se mohou kontaktovat jen virtuálně.

Snadno vybijete stres

Zkrátka ať bude situace jakákoli, domácí online cvičení pomůže vybít stres a negativní emoce. Když si každý z rodiny dá pod vedením zkušeného lektora trochu do těla, společná nálada bude potom mnohem lepší i v době, kdy musíte být stále spolu a hrozí ponorka. Stačí se jenom předem domluvit, kdy někdo pro svoje cvičení okupuje obývací pokoj, nebo ložnici. Důležité je, aby každý měl při online cvičení chvíli klidu a možnost se soustředit na svoje tělo, aniž by na něj zbytek rodiny zíral. Pozitiva online cvičení jsou jednoznačná: posílíte svoji fyzickou kondici, kterou byste neměli zanedbávat ani tehdy, když jsou fitness centra a sportoviště zavřená.