Jak v zimě vykonávat typicky letní sportovní aktivity? Je to snadné

Fitness pro ženy a proteinový koktejl

V létě je sportování přece jenom lepší. Počasí vám jasně nahrává a nijak vás neomezuje. V zimě jsou problémem nízké teploty, vítr, sněhové nebo dešťové srážky a další problémy. Jak na to, pokud máte takzvané letní sportovní aktivity rádi a nechcete se jich vzdávat ani v zimě?

Vyrazte na běžecký pás

Letošní zima je oproti těm minulým přece jenom velmi mírná a když byly dny, kdy teploty stoupaly až k 15 stupňům, dalo se už běhat venku. Pokles však značí, že to dále nepůjde a je třeba hledat alternativy. Ty mohou nabídnout běžecké pásy. Oproti letnímu běhu v přírodě mají mnohé výhody. Stačí nastavit požadovanou rychlost, díky které budete stále držet své tempo. Některé dokonce umožní měnit náklon, a tak simulují pohyb v různém terénu.

Sedněte na cyklo trenažér

Pokud jste milovníci jízdy na kole, nabízí se jako alternativa této typické letní aktivity cyklo trenažér. Zde však musíme říci, že je to náhražka pouze z tréninkového hlediska. Jinak je jízda na trenažéru celkem nuda, a tak vás aktivita může celkem brzy omrzet, jelikož stále jenom šlapete a nemůžete se kochat nádherným okolím tak, jako v létě.

Plavat běžte do bazénu

Typickou letní aktivitou je také plavání. Zdarma můžete vyrazit do různých písníků, nádrží, nebo rybníků. V zimě je třeba hledat placené aktivity, ve formě plavání v krytém bazénu. Ten přináší výhody hlavně ve stále konstantní teplotě vody, ale i v tom, že můžete snáze držet požadované tempo. Podle toho, kolik takzvaný „bazénů“ uplavete za určitý čas snadno zjistíte, jak na tom jste fyzicky a zda se po několika měsících zlepšujete, nebo vaše fyzická kondice spíše jenom stagnuje.

Na kruhový trénink postačí jakákoliv tělocvična

A co v případě, kdy byl vaší oblíbenou letní aktivitou venkovní kruhový trénink, nebo třeba crossfit? Na obojí vám postačí jakákoliv tělocvična, nebo sál ve fitness centrech. Pronájmy nejsou s partou přátel nijak vysoké a aktivity, které lze během hodiny prostřídat, je i zde více než dost.