Jak si vybrat plavky, abyste skryli pár kilo navíc?

Shutterstock.com - Hubnutí do plavek

Sezóna koupání už je v plném proudu a nejspíš i vy se chystáte vyrazit na koupaliště, k rybníku nebo dokonce odcestovat k moři. Možná vás sužuje otázka, jaké si vzít s sebou plavky. Pohled do skříně vás příliš netěší. Obléknout si loňské? A co teprve, když zjistíte, že vám zkrátka nějak nesednou. Že byste od minulého roku nějak přibrali? Ať tak či onak, další možností je skutečnost, že nejste se svojí postavou v plavkách spokojeni tak nějak pořád, chronicky. I v takovém případě ale můžete něco podniknout. Naštěstí existují fígle, podle kterých si můžete, alespoň opticky pár kilogramů ubrat právě vhodným výběrem koupacího oblečení.

Obratně skryjete nedostatky

Ideální postavu má skutečně málokdo z nás. Většina lidí se trápí nějakou tou chybičkou na kráse. Někdo má větší zadek, jiný třeba širší boky. Jedinců, kteří si mohou na sebe vzít cokoliv a budou vždycky vypadat naprosto skvěle, je mezi námi skutečně jenom malá hrstka. Jestliže se i vy trápíte nějakými tělesnými nedostatky, nevěšte hlavu. S těmito problémy se naštěstí dá leccos podniknout, pokud si budete vybírat plavky podle svého typu postavy. Pak můžete velice šikovně různé problémy skrýt, nebo alespoň utlumit nežádoucí pozornost, která se na ně upírá. Vhodným střihem plavek se dá leccos ovlivnit. Jednoduše namíříte pohledy na svoje přednosti a většinu společně s vámi se koupajících a slunících lidí ani nenapadne, že dokonalé míry nejsou vaše silná stránka. Jak na to?

Přírodu nepředěláme

Hodně lidí se před létem trápí dietami, které jim mají pomoci vytvořit si do plavek tu nejhezčí postavu, která bude budit obdiv. Týká se to většinou hlavně žen, které často řeší každý nadbytečný faldík a přebytečné deko, ale není to jenom jejich problém. Jenže ruku na srdce, málokomu se povede tělo zformovat tak dokonale, aby s ním byl před blížícím se létem stoprocentně spokojený. Jistě, hubnutí pomůže, zejména je-li zahájeno s dostatečným předstihem před sezónou. Často ale genetika dělá své. Každý máme od přírody něco po předcích naděleno a někdy se ani cvičením a dietami prostě určité rysy změnit nedají. Pak přichází cesta k tomu jednoduše si vybrat takové plavky, které odvedou pozornost od nedostatků.

Volte dvoudílnou variantu

Řadu žen trápí postava vyznačující se sice pěknými užšími rameny, za to ale ňadra mívají menší a boky naopak širší. Co v takovém případě dělat, aby si dáma v oblasti boků nepřipadala jako nevzhledná krabice? Především je na místě u žen preferovat dvoudílné plavky, ty jednodílné totiž tkaninou na bocích mohou přitahovat oči čumilů právě k širokým rozměrům. Pro malá ňadra je poté řešení netradičně řešená podprsenka. Může mít třeba vázání mašlí za krkem. Hodí se výrazný vzor, například v podobě velkých květin. Každého pak upoutá barevnost, vzor, netradiční podoba a nebude už posuzovat jaký je obsah uvnitř.

Na boky neupoutávejte pozornost

Spodní díl plavek u postav s širokými boky pak by měl být naopak jednobarevný, který bude fungovat jako zužující optický efekt. Tady jsou naopak upoutávající vzory nevhodné, jenom podtrhnou mohutnost partií. Nevolte také kalhotky s širším pásem na bocích – zapovídají se delší nohavičky, kraťasy. Mnohem lepší jsou bokovky nebo skin kalhotky. To platí pro ženy i muže. Pokud ale vy ženy přece jenom dáváte přednost jednodílným plavkám, pak si pořiďte takové, jež se pyšní od podpaží k bokům velkým vykrojením a přes boky mají co nejméně textilní tkáně. Ani u nich se pak nemusíte bránit výraznější, barevné a třeba atypické podprsence, za to do dolních částí by měla být upřená pozornost co nejmenší.

K širokým ramenům klasická podprsenka

U žen, které se vyznačují naopak širšími často vysportovanými rameny, je dobré klást větší důraz na spodní část plavek. Klidně si zvolte nějaké výrazněji vzorované a barevné kalhotky, ať už s nohavičkou, kraťasy, bokovky či bikiny, můžete si to dovolit. Naopak to chce klasickou podprsenku s obvyklou standardní šíří ramínek. Široká ramínka praští do očí a rovnou vykřiknou váš handicap světa, ta špagetová zase vypadají u mohutných ramen příliš nicotně a také rovnou prstem ukážou na nedostatky. U jednodílných plavek je dobré řídit se stejnou zásadou – nahoře klasika s nejmenší pozorností, dole může být klidně něco bláznivějšího.

Pro jablka se hodí vykrojení

Objemnější bříško se sotva znatelným pasem. Máte dojem, že byste se s postavou typu jablka v plavkách snad raději ani neukazovali? Nemusí to být tak zlé. Hlavně odvést pozornost o břicha. S tím pomohou jednodílné plavky s velkým vykrojením. Měly by být dole spíše jednobarevné a bez výraznějších ozdob, které by zvětšovaly objem problematických partii. Hodně vykrojené plavky dokážou vyvolávat dojem opticky vyšší a užší postavy. Můžete zvolit i dvoudílné plavky tankiny, které bříško zakryjí, ale během opalování se tato část odstranit. Výborně poslouží hlavně tankiny vyznačující se stahovacím efektem. Pro ženy s větším bříškem je fajn přehodit si na pláži u rybníka či moře přes plavky pareo či lehké šaty, které nežádoucí partie zakryjí.

Kalhotky ozvláštní romantický detail

Prakticky žádný rozdíl mezi pasem a boky, tak vypadá chlapecká postava. Která žena, byť chlapecky vysportovaná, by chtěla dávat okolí zřetelně na odiv, že její rysy nepobraly příliš mnoho ženských oblin a tudíž některými nemusejí být považovány za dostatečně atraktivní? Tady je nutné naopak ženské křivky nenásilně podtrhnout. K tomu bývají určeny bokové kalhotky, které mohou mít právě na bocích nějaký výrazný a romanticky žensky působící prvek, třeba v podobě zavazovací mašle, květiny či krajky. Odvedou pohled od toho, že postava vlastně postrádá boky. Podobnou službu mohou nabídnout i pěkně vykrojené bikiny. S jednodílnými plavkami to můžete zkusit také, Bude to chtít ale model s výraznějším pasem. Efektní bude kombinace jednobarevného kusu látky s výrazným vzorem – třeba květin v oblasti pasu. Téměř neexistující pas tak dotvoříte opticky. Ženy s chlapeckými postavami mívají i menší prsa, takže zvýraznění netradiční podprsenkou včetně vyztužených košíčků může v dekoltu přidat na žádoucím objemu.

Přesýpací hodiny si mohou dovolit nejvíc

Jde-li o výběr plavek, nejlépe jsou na tom postavy typu přesýpacích hodin. Pěkná ňadra velikostně akorát, úzký pas, boky přiměřené šířky. Mohou si na pláž vzít skoro cokoliv a vyslechnou obdivné písknutí. Tyto postavy vypadají sexy, i když mají nějaké to kilo navrch. Tady mají širokou paletu výběru, ať už jde o jedno či dvoudílné plavky. Nemusejí se bát výraznějších barev či vzorů. Ženy tohoto typu jsou neodolatelné, pokud zvolí horní plavek zvaný bardot.

Vysokým sluší nohavičky

Zatím jsme řešili výběr plavek hlavně pro dámy, jenže co pánové? Ani oni by neměli výběr plavek podcenit, i když u nich jde jenom o spodní díl. Také mohou správnou volbou oblečení leccos zamaskovat. Kdo se z mužů potýká s objemnějším bříškem, ať si pořídí plavky s vyšším pasem a spíše volnějšího střihu. Zapomenout by měli na vysokou gumu v pase, která také přitahuje oči, kam nechceme. Muži s širokými boky by se pro změnu měli vystříhat klasických slipů a sáhnout spíše po šortkách, které problematičtější partii skryjí. Vyšší muži budou dobře vypadat v plavkách s nohavičkami, a to hlavně mají-li pěkné vyrýsované svaly na stehnech. Naopak menší chlapi by měli na nohavičky zapomenout – opticky působí, že je tělo kratší. Slipy na vypracovaných postavách mají jeden nepříjemný jev – zařezávání.