Mix Slim Dieta na 4 týdny - 150 jídel
Mix Slim Keto dieta na 4 týdny s dietními jídly. Nízkosacharidový dietní balíček pro keto dietu, proteinovou dietu i dukanovu dietu.
Určitě to sami dobře znáte. Dobré úmysly, jak budete pravidelně cvičit, se vám honí hlavou. Jenže když se přísliby sejdou s realitou, je všechno úplně jinak. Od zítřka, od pondělí, od příštího měsíce, říkáte si a termín, kdy na to opravdu vlétnete a budete vytyčený harmonogram pohybu opravdu dodržovat, stále posouváte. Přirozená lenost a prokrastinace zkrátka bohužel vítězí nad vaší vůlí. Jak si s tím poradit?
Někdo si svoje úmysly cvičit nechá pro sebe a může potom nadávat jenom sám sobě, že selhává. Výčitky, že jsme neudělali to, co jsme chtěli jsou přitom hodně nepříjemným společníkem, se kterým dlouho nevydržíme být v souhře. Týráme se tím, jsme doslova napěchovaní dobrými úmysly, ale jak se říká skutek utek. Snahy opakovaně končí nezdarem. Spousta lidí pak svoje dobré cíle raději vzdá, aby sami sebe netrápili. Za podobné konce se ale není třeba stydět, hodně lidí je na tom podobně. Chtějí začít cvičit, ale první lekci odkládají tak dlouho až nezačnou vůbec. Nebo všechno vzdají po jedné, dvou nebo třech lekcích. Vždycky je důvod – spousta práce, rodina či partner si žádá pozornost…
Někdo se ale se vším svěřuje ostatním. Když se mu nepovede uskutečnit svoje vytyčené předsevzetí, ne vždy se potom setká s pochopením. Někdy může čelit posměškům, že má nedostatek vůle. Přitom většina posměváčků by to třeba vzdala ještě mnohem dříve než on. Mnohdy je proto lepší svoje úmysly cvičit neventilovat, protože okolí v případě selhání nebude mít pochopení. Jak se tedy zdárně popasovat s pravidelným cvičením a dodržet svá předsevzetí? Jak doslova a do písmene překonat sám sebe?
Realizace úmyslů zařadit do svého života víc pohybu může být pro mnoho lidí poměrné těžká a zdlouhavá. Nejsilnější jedinci o tomhle nebudou diskutovat. Zkrátka řeknou: Zatneš zuby, překonáš svoji vlastní lenost a půjde to. Ruku na srdce. Každý ale není tak silný, aby to hned zvládl. Vzmužit se a rozhodnout se k činu je první věc, kterou musíte udělat. Je to první fáze procesu od dobrých úmyslů k jejich realizaci. Zatnete pěsti a řeknete si: Dnes do toho půjdu. A poprvé budete trochu cvičit. Můžete si najít třeba jenom deset minut na krátké protažení, ale i těch deset minut se cení. Je to první rázný krok, že to opravdu myslíte vážně. Neměli byste ale zůstat jenom u toho.
Promyslete si jak cvičit, vytvořte si v hlavě plán, ale takový, který budete schopni dodržet. Pokud jste nikdy necvičili, těžko vydržíte od zítřka hodinu běhat. Zvažte svoje reálné možnosti. Je lepší se zpočátku podcenit a po chvíli cvičení přijít na to, že toho s klidem a v pohodě zvládnete více, než naopak. Tedy než si vytyčit nereálný cíl a hned zítra objevit, že ho nezvládnete dodržet a s lítostí, výčitkami a zklamáním všechno hned vzdát.
Součástí vytyčeného plánu by ale neměla být jenom úvaha kolik toho zvládnete cvičit, ale i maximální snaha připravit si také pro cvičení optimální podmínky. Chcete cvičit doma? Vyberte si chvíle, kdy jsou ostatní pryč z domu a nebudou vás rušit. Pokud to nejde, poproste alespoň členy vaší domácnosti, aby vás v určenou dobu nerušili. Zvolíte-li cvičení v přírodě, najděte si klidný kout, kde vás rovněž nebude nikdo rušit a nebudete vystaveni zvědavým pohledům kolemjdoucích.
Další etapou v rozhodování je i volba kolik a jakých cviků. Pokud totiž nevíte, co chcete cvičit a plácáte se od jednoho k druhému, brzy vás to přestane bavit. Srovnejte si tedy nejdříve v hlavě, jaké cviky byste preferovali. Záleží na tom zda chcete shazovat nadbytečný tuk nebo naopak zpevňovat svaly, formovat postavu atd. Na základě toho si stanovte konkrétní plán, zda aerobní nebo anaerobní cvičení, v jakých dávkách. Nebojte se začít u malých dávek a postupně je navyšovat podle toho, jak se budete cítit. Zlepšující se tělesná kondice vás zároveň bude motivovat dál.
Položte si otázku: Jaký sport, jaké cvičení by mne nejvíce bavilo? Tato otázka a odpověď na ni je klíčem k tomu, abyste byli schopni pokořit sami sebe. U cvičení vydržíte tehdy, pokud v něm najdete zálibu, pokud vám bude bavit. Pokud zvolíte něco jenom kvůli tomu, že se to například hodí pro zpevnění zadku či stehen a nebude vás naplňovat a bavit, budete k tomu přistupovat s odporem, nevydržíte. Párkrát cvičení přetrpíte a potom to vzdáte. Když ale v konkrétním pohybu najdete zalíbení, začnete se na něj těšit. Sami ho budete vyhledávat, navyšovat si dávky.
Odpověď na otázku jaký pohyb vás bude bavit odráží, že každý z nás je jiný. Někteří si půjdou nadšeně zaběhat do posilovny, ale do fitness by je nikdo nedostal ani párem koní. Další nedá dopustit na cyklistiku, někdo si zamiluje plavání, ženy třeba dají přednost zumbě či aerobiku. Vyberte si to, co chytne vás. Je bezpočet různých druhů pohybu a začít můžete tím nejobvyklejším a z pohledu zapojení veškerých svalů také nejefektivnějším – chůzí. Turistika je skvělým spojením příjemného – poznávání krajiny a zajímavých míst s užitečným – posílením kondice. Zkrátka, když se vám podaří najít přesně ten druh pohybu, který vám dokonale padne, lenost překonáte mnohem snáze.
Další otázkou je, zda je pro motivaci k překonání vlastních zábran lepší individuální cvičení nebo skupinové lekce. Pro někoho může být prostředí skupinových lekcí velmi stresující. Přicházíte do neznámého prostředí, kde nikoho neznáte a jste začátečník, zatímco ostatní už řadu věcí dokážou. Minimálně zpočátku se budete cítit sami, než se seznámíte s ostatními, budete také méně šikovní než oni. To vše vám přinese pocit méněcennosti, který je značně demotivující a záhy vás od cvičení odradí. Proto pokud s cvičením začínáte, je lepší se přihlásit na skupinovou lekci do začátečníků, kde budete všichni takříkajíc na jedné lodi.
Možné je také přihlásit se na skupinové lekce s někým dalším. Kamarády, partnery, příbuznými, kolegy z práce…vzájemná podpora je nesmírně důležitá a pomůže vám přemoci se ve chvílích, kdy se vám do cvičení vůbec nebude chtít a kdy budete mít tu největší chuť všechno vzdát. Jednou podpoří někdo vás, podruhé zase vy někoho jiného. Jdete do toho společně. Můžete se vzájemně hecovat k lepším výkonům. Důležité je, aby takový člověk byl stejně odhodlaný jako vy neustoupit a dosáhnout cíle a zároveň spolehlivý, abyste se dokázali vzájemně podpořit a nestahovali jeden druhého.
Jestliže nebudete mít sami chuť zvednout se z gauče a hýbat se, udělejte to kvůli němu, tedy ke svému parťákovi, který byl ochoten jít do pohybového úsilí společně s vámi a podržet vás, ať to nevzdáte. Jestli nejste odpovědní sami k sobě a ke svému zdraví, buďte odpovědní k němu. Nezklamte ho. Sdílené pocity štěstí jsou dvojnásobné, a to platí i v případě sportu. Společně se povzbuzujte, jakmile jeden z vás dosáhne nějakých pokroků. Můžete si také pokroky ve cvičení zapisovat. Zpětné listování notýskem, kde vyhodnotíte, jak jste se zlepšili, je také blahodárné.
Základním předpokladem překonání vlastní lenosti je také správná motivace. Pokud vám motivace chybí, těžko se do něčeho pustíte nebo velmi brzy ve svých cílech selžete. Motivace tvoří základní motor celé akce. Žádná univerzální motivace, která by fungovala vždy a na každého ale neexistuje. Je to stejné jako s vhodným výběrem druhu pohybu, který vás bude těšit. I tady si musíte najít správnou motivaci, která bude fungovat právě na vás. To vychází ze skutečnosti, že jsme každý jiný. Co povzbudí vás, může být někomu jinému úplně lhostejné.
Motivací ale mohou být třeba i vzpomínky na dobu, kdy jste kdysi cvičili. Jaký pocit štěstí ve vás vyvolávala skutečnost, že jste si pořádně protáhli tělo, jaká porce endorfinů se vám valila do krve. Pocítíte potom chuť to znovu zažít a tato touha bude působit motivačně. Také nový partnerský vztah spojený se snahou zalíbit se protějšku může působit motivačně. Motorem může být i snaha znova obléci šaty, které jste nosili před x lety, když jste byli štíhlí. Nakupte si pěkné a kvalitní oblečení pro sport a užijte si ten pocit, jak se v něm hýbete. I to vás posouvá dál.
Plánujte si cvičení pár dní dopředu. Zkuste se vydat cvičit hned po práci. Když totiž dorazíte domů, už se vám příliš nebude chtít se znovu vydat ven. Zařaďte si zkrátka pohyb do svých povinností. Jakmile se stane součástí vaší každodenní rutiny, už nebudete spekulovat, jestli cvičit půjdete nebo ne. Jednoduše a samozřejmě půjdete. Pohyb se stane automatickou součástí vašeho života. Jediným okamžikem, kdy vynecháte, potom bude nemoc. Co dělat ve chvíli, kdy budete mít chuť přece jenom všechno vzdát? Zkuste si představit, jak budete vypadat ve chvíli, když budete mít optimální hmotnost a míry, dokonale vyrýsovanou postavu, kterou můžete s pýchou vystavovat. Zároveň se nalaďte na pocity spokojenosti, které jste po cvičení vždy zažívali tehdy, když jste si dali pořádně do těla.
Mix Slim Keto dieta na 4 týdny s dietními jídly. Nízkosacharidový dietní balíček pro keto dietu, proteinovou dietu i dukanovu dietu.
Celkem 60 jídel (33kč/jídlo) 1x Velký dietní koktejl = 40 jídel 1x Dietní polévka = 10 jídel 1x Dietní omeleta = 10 jídel 3x Příchuť 1x Shaker …