Jak neztloustnout o svátcích? Tyto tipy budou fungovat i u vás

Losos - Shutterstock

Makali jste poslední měsíce na tom, abyste měli dobrou postavu, ale nyní máte hrůzu z toho, že se vám během svátků vrátí shozená kila zpět? Žádný strach. Poradíme, jak během vánočních svátků neztloustnout. Podívejte se na osvědčené, a přitom jednoduché tipy.

I klasická jídla lze udělat zdravě

Děsíte se toho, co s vaším tělem udělá smažený kapr a bramborový salát s majonézou? Nemusí udělat nic, jelikož si ani jedno nedáme. Nechceme vám radit, abyste u štědrovečerní večeře hladověli, ale chceme vám dát tip na zdravější variantu tohoto klasického jídla. Kapra lze upéct nasucho v troubě a u bramborového salátu lze majonézu nahradit lehkým jogurtem. A je to!

Vybírejte správné cukroví

Ideální by bylo odolat. Ne každý to zvládne. Když už se rozhodnete natáhnout ruku směrem k podnosu, vyberte si to správné cukroví. Ideální jsou verze s minimem mouky, bez kil přidaného cukru, kde není marmeláda či čokoláda. Sice jde o sladkou pochoutku, ale v menším množství, pokud si dáte tu nejméně škodlivou, nebudou následky až tak hrozné.

Pohostěte návštěvu, ne sebe

Vánoční svátky jsou spojeny s návštěvami. Jistě jich také několik přivítáte. Na stůl však servírujte cukroví a další lahůdky těsně před jejich příchodem. Jídlo na stole během dne je až moc velké lákadlo, kterému málokdo odolá. Naopak když je vše schováno, nemáte neřesti na očích, a tak mnohdy i zapomenete na to, že byste si nějakou tu dobrůtku dali.

Vyrazte na procházku

O svátcích nemusíte být zavřeni doma. Vyrazte na krátkou procházku, která vaší postavě jenom prospěje. Můžete se pokochat vánoční výzdobou vašeho města, či zamířit na různé kulturní akce. Různé živé nebo klasické betlémy, vánoční výstavy, koncerty, či jiné akce jsou během svátků zcela běžné. A to nejenom ve velkých městech. Vyrazit na ně formou procházky není špatný nápad.

Odpočívejte

Skutečně je to tak. Kdo se přes svátky stresuje, toho váha letí nahoru. I když se krotí v jídle. Proto se uklidněte, odpočívejte a nechte věci plynout tak, jak jsou. Klidná hlava je zárukou toho, že se vaše váha rozhodně nijak výrazně nezvýší. Navíc pamatujte, že s dobrým metabolismem, nebo v ketóze lidské tělo spaluje tuky i ve chvíli, kdy nic neděláte.

Na váhu zapomeňte

Máte nutkání se během svátků postavit na váhu? Nedělejte to. Pamatujte, že hmotnost během dne, ale i v rámci několika dní kolísá. Proto každodenní vážení není úplně nejlepší nápad. Zvažte se poprvé až týden po svátcích, a to nejlépe uvidíte, kolik máte navíc. Pokud dodržíte naše rady, může to být pár deka, které máte za pár dní dole.