Jak hubnout efektivně? Potlačte chuť k jídlu pomocí 5 přírodních produktů

BMI Kalkulačka - Víte, co je BMI prime?

Zhubnout není jednoduché. Jen ti, co zkoušeli někdy zhubnout, tak ví, jak je to složitý proces a kolik odhodlání, práce a sebeobětování musí lidé podstoupit, aby snížili svou tělesnou hmotnost. Pro redukci nadváhy je nutné změnit celý život, žít aktivně, změnit stravovací návyky a jídelníček, ale také samozřejmě zmenšit velikost konzumovaných porcí. Předpokladem úspěchu při dietě je skončit s přejídáním. Snížení hmotnosti je totiž závislé na kalorickém deficitu, takže velikost porcí a frekvence konzumace hraje v procesu hubnutí velkou roli. A jak si pomoci? Vyzkoušejte přírodní prostředky k potlačení chuti k jídlu. Které to jsou?

# 1 Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum)

Pískavice řecké seno je jedna z nejstarších kulturních rostlin a pěstuje se ve Středomoří. Semena rostliny se používají jako koření, a právě semena mohou pomoci potlačit vaši chuť k jídlu. Sušené plody se melou a přidávají do jídla jako koření, ale jsou prospěšné právě v případě hubnutí. Semena totiž obsahují 45 % nerozpustné vlákniny, což posiluje trávení, ale také pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi. Zlepšuje látkovou výměnu a díky zpomalení vstřebávání potravy se nedostavuje pocit hladu, ale právě nasycení.

# 2 Kofein

Ranní káva je skvělá nejen pro probuzení a začátek dne. Obsažený kofein totiž účinně stimuluje metabolismus a má velmi pozitivní vliv na proces spalování tuků, taktéž potlačuje chuť k jídlu. Nelze však nahrazovat stravu kávou, to není zdravé řešení, ale je vhodné kombinovat zdravou, vyváženou a racionální stravu s kofeinem.

# 3 Glukomannan

Asi o tomto přípravku slyšíte poprvé, ale měli byste mu při hubnutí věnovat pozornost. Glukomannan je polysacharid a druh rozpustné vlákniny. V jeho složení bývá i zmiňovaná pískavice řecké seno. Glukomannan účinně snižuje zácpu a eliminuje pocit hladu, protože snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje peristaltiku střev. Při užívání však nezapomínejte pít dostatek vody, aby nedošlo vlivem vlákniny k ucpání střev.

# 4 Zelený čaj

Stejně jako kofein v kávě, také zelený čaj zrychluje metabolismus, protože obsahuje kromě kofeinu také katechin, což je naprosto zázračná kombinace pro snižování hmotnosti. Současně účinně potlačuje chuť k jídlu. A jak můžete se zeleným čajem zhubnout? Pijte 1-2 šálky zeleného čaje denně, samozřejmě je neslaďte cukrem ani jinými sladidly.

# 5 Yerba maté

Yerba maté, někdy pouze maté, je jihoamerický nápoj připravovaný z cesmíny paraguayské, právě pro svou specifickou chuť je pro někoho nepoživatelný. Má výrazné povzbuzující účinky, protože obsahuje kofein. Podporuje funkci ledvin, ale zlepšuje také látkovou výměnu a má příznivý vliv na vzhled postavy. Yerba maté totiž normalizuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje hladinu leptinu, který je zodpovědný za pocit sytosti, proto se v minulosti konzumoval v dobách hladu a nouze. Podle různých studií tak yerba maté přispívá k redukci hmotnosti.