Jak cvičit správně? Poslechněte své tělo a půjde to samo

Cvičení Shutterstock.com

U dodržování diety obvykle platí, že pokud tělo něco potřebuje, tak si o to i řekne. A to tak, že budete mít například hlad, nebo chuť. A jak je tomu v případě cvičení? Zde si tělo sice přímo neřekne, ale rozhodně je vhodné ho poslouchat. To proto, že to může být mnohem efektivnější, než když se budete do něčeho nutit.

Ráno, nebo večer?

Jistě najdete mnoho rad, kdy jedny říkají, že bystě měli cvičit ráno, zatímco jiné říkají, že vhodný je večer. Co tedy vybrat? Poslechněte své tělo a své biorytmy. Pokud se probouzíte brzy sami od sebe, i pár hodin před tím než jdete do práce, využijte tento volný čas efektivně. Pokud naopak vstáváte dále, doslova na poslední chvíli před prací, není důvod řídit si budík. Patrně jste zvyklí být déle vzhůru večer a tak je na místě právě tento čas využít k pohybu.

Méně je někdy více

Určitě není nutné trávit sportem hodiny denně. Nejste ani kulturista, ani vrcholový sportovec. Jenom chcete zhubnout. Této potřebě čas věnovaný sportovní aktivitě přizpůsobte. Jakmile se budete nutit chodit třikrát týdně na několik hodin do posilovny, nikdy to nebude mít takový efekt, jako když se půjdete každý den třeba na pár desítek minut proběhnout. Při sportování je důležitá nejenom délka aktivity, ale i pravidelnost. Najděte vhodný průsečík mezi oběma požadavky a schopnost najít si čas na sport a potřeba přemluvit se k němu bude jednodušší.

Dělejte to, co máte rádi

Jistě jste se setkali s řadou tabulek a přehledů, které sportovní aktivity jsou pro spalování vašich kalorií nejlepší. Sice vám mohou pomoci k rychlejšímu úbytku váhy, ale je dobré mít na paměti ještě jednu důležitou věc. Hubnutí je věc dlouhodobá a tak je lepší zvolit aktivitu, která sice zajistí pomalejší a pozvolný úbytek, ale budete ji vykonávat s radostí. Bude vás bavit a nebude docházet k tomu, že se budete muset doslova přemlouvat, abyste se vyrazili hýbat.

Nebuďte na to sami

Co dále si může říci vaše tělo? Třeba to, že člověk je tvor společenský a nerad dělá věci sám. Najděte si proto někoho, s kým budete sportovat společně. Nejenom, že jeden druhého lépe přemluvíte, když se vám nebude chtít, ale také pomůžete tomu, že se budete lépe motivovat a hecovat. I toto je cesta k požadovanému cíli.