Ideální podzimní sporty? Běh, kolo, kolečkové brusle, ale i turistika!

Krásenská rozhledna

Plavkové sezóně a venkovním koupalištím sice odzvonilo, ale netřeba zanevřít na venkovní sporty, protože podzimní chladnější počasí je ideální pro různé sporty, na které je v létě příliš horko. Do přírody tak můžete vyrazit na turistický výlet, jít si zaběhat do barvami posetého lesa, své trasy si však najdou také milovníci cyklistiky. Dokud neprší nebo nemrzne, dá se skvěle jezdit i na kolečkových bruslích, pro které je chladnější počasí příjemnější. Při jakých sportech si tedy můžete užít podzimních dnů?

Turistika

Podzimní chladnější počasí je jako stvořené pro různé rodinné výlety a poznávání přírody, ale i jiných krás, které nabízí naše země. V Česku je dokonce 80 tisíc kilometrů značených turistických tras, takže je opravdu z čeho vybírat. Současně patří turistika mezi zdraví prospěšný a přirozený pohyb, během kterého spálíte 1500-2650 kJ/hod, záleží na rychlosti chůze i terénu. Při vysokohorské turistice samozřejmě spálíte kalorií více.

Nordic Walking

Obdobou turistiky je sportovní chůze se speciálními holemi, které umožňují celkový pohyb těla včetně rukou. Při rychlosti 6 km/hod spálíte 1600-2000 kJ za hodinu. Navíc můžete obdivovat krásy přírody nebo tuzemské hory a užít si posledních slunečních paprsků před nástupem zimy.

Běh v přírodě

Také běh patří mezi oblíbené podzimní aktivity, protože běžce netrápí přílišné horko a dusno. Podzim je proto pro běhání naprosto ideální, navíc můžete obdivovat krásnou podzimní přírodu a záplavy barev vytvořených z opadávajících stromů. Během při rychlosti 8 km/hod spálíte 2390 kJ/hod a hubnutí tak půjde úplně samo.

Cyklistika

Co by byl podzim bez kola. Užijte si jízd na kole, dokud to počasí umožňuje a vyrazte na parádní výlet ve svém okolí. Cyklistika je vhodná prakticky pro každého, důsledně však dodržujte dopravní předpisy a noste ochranné prvky včetně cyklistické helmy. Jízdou na kole můžete spálit až 3400 kJ/hod s ohledem na obtížnost terénu. Takže šlápněte do pedálů!

In-line brusle

Čerstvý vzduch a takřka prázdné ovály? Škoda toho nevyužít, vezměte brusle a jděte si zabruslit, dokud nepřijdou podzimní plískanice či první mrazíky. Nezapomeňte na ochranné prvky, helmu a chrániče, abyste si nepřivodili úraz a rozjeďte to! Při hodinové projížďce na in-line bruslích se průměrně spálí 1450 až 2900 kJ, záleží na tempu, ale bruslení patří mezi ideální sporty na hubnutí.

Indoor sporty

Počasí nedovoluje si zasportovat venku? Nevěšte hlavu, než napadne první sníh a budete moci vyrazit zase do přírody na běžky, můžete si zacvičit v posilovně, zajít na různé cvičební aerobní lekce nebo si jít zaplavat. V případě nepřízně počasí jsou vhodné také kolektivní sporty v tělocvičnách škol, kde si lze zahrát s partou přátel volejbal nebo se pobavit při hraní fotbalu.