I Štědrý den lze pojmout dietně. Tipy, jak zvládnout nejenom večeři

Vánoční dárky

Těšíte se na Štědrý den, ale zároveň máte obavu z toho, jak se celodenní stravování podepíše na vaší postavě? Nemějte obavy, jelikož i tento sváteční den lze jíst tak, abyste si pochutnali, a přitom nijak výrazně nehřešili. Podívejte se s námi na naše tipy.

Co takhle zlaté prasátko?

Jako dospělí jistě víte, že i když budete celý den hladovět, tak zlaté prasátko neuvidíte. Přesto nemusí být určitá forma půstu od věci. Tím samozřejmě nechceme nabádat k tomu, abyste celý den hladověli, ale když omezíte příjem jídla na minimum, rozhodně vám to neuškodí. Jak proto, že i s bohatou večeří udržíte celodenní přísun kalorií v normě, tak i proto, že nebudete mít zbytečně roztažený žaludek.

I bramborový salát lze pojmout dietně

Na Štědrý den patří bramborový salát. Ten je kalorickou bombou, jelikož množství majonézy je v mnoha receptech obrovské. Přitom existují zajímavé alternativy, které zaujmou svou chutí i tím, že jsou podstatně dietnější. Nejlepší cestou, jak si pochutnat a nepřibrat je použít místo majonézy nízkotučný jogurt. Uvidíte, že rozdíl v chuti bude minimální, zatímco v kaloriích bude značný. A tak si můžete bez obav i trochu přidat.

Smažená ryba může být zdravá

Ryba je sama o sobě zdravým jídlem, a tak by ani na Štědrý den neměla chybět. Mnoho lidí však její prospěch zcela zazdí přípravou. Trojobal by ještě až tak nevadil, ale smažení ve vrstvě oleje není nic dobrého ani na dietu, ani na žlučník. Pokud nechcete připravovat rybu v přírodním stavu, ale chcete zachovat tradice, dejte ji místo na pánev s olejem do trouby na plech s pečicím papírem. Na ten stačí rozetřít kapku oleje a rybu péct. Uvidíte, že na pohled i na chuť bude dokonalá.

Jez do polosyta, pij do polopita

Známé přísloví, které při dietě platí více než kdykoliv jindy. Ani Štědrý den není důvodem, abyste si na talíř naložili enormní porce jídla. Buďte střídmí s snažte se jíst pomalu, s vychutnáváním každého sousta. I tak docílíte toho, že váš žaludek brzy zasycený a dost možná na talíři i něco necháte. Toto by se vám při hltání nestalo. Chápeme, že se už těšíte na dárky, ale zkuste se ovládnout. Jde o vaši postavu i vaše zdraví.

A jak je to s pitným režimem? Pivo i víno jsou nápoje plné kalorií, a tak je raději vynechte. Místo toho si můžete připravit chutný nealko nápoj z vody, pomerančové šťávy i skořice. Zaujme vás svou chutí, téměř žádnými kaloriemi a také tím, že vůní jste stále v tématu Vánoc.

Vánoce si především užijte

Co dodat na závěr? Vánoce jsou svátky klidu a míru. Proto si je v první řadě užijte. Proto vám přejeme šťastné a veselé Vánoce, bohatého Ježíška a mnoho příjemných chvil, které zažijete nejenom se svou rodinou.